חיסול מחבלים ותפיסת אמל"ח - בחדר היולדות: כחלק מהמבצע בהובלת אוגדה 162 בבית החולים שיפא, כוחות סיירת הנח"ל חיסלו מחבלים חמושים בהיתקלויות פנים אל פנים, טיהרו מספר מבנים בתוך בית החולים, ואיתרו אמצעי לחימה רבים אשר הוחבאו במחלקת היולדות, במתחם MRI, בתוך מכשירי הרפואה השונים ובתקרת הבית חולים. כך נמסר היום (שני) מדובר צה"ל.

הכוח איתר בתוך מחלקת יולדות בבית החולים אמצעי לחימה רבים שהוחבאו בו, כגון: רובים מסוג קלצ'ניקוב, רימונים, מטענים, מרגמות ומחסניות. במהלך הסריקות, מדווח צה"ל, הכוח נתקל במספר מחבלים חמושים, הגיב באש וחיסל אותם.

"אנחנו מזה כשלושה ימים פועלים בתוך בית החולים שיפא ביחד עם שייטת 13", סיפר סגן-אלוף נאור בובליל, מפקד סיירת הנח"ל. "במתחם הרנטגן חדרי ה-MRI הפכו למתחמי שהייה של אזרחים ובתוכם מחבלים. בחדר עם דלת מקשרת באותו מתחם נמצא אמל"ח – מרגמות תקניות, רימונים, מחסניות, אקדחים, קלצ'ניקוב, מצלמות ומחשבים ששימשו את המחבלים".

צה"ל ממשיך במבצע נגד המחבלים שהסתתרו במתחם בית החולים שיפא שבצפון רצועת עזה, שבו החל בלילה שבין ראשון לשני, ה-18 במרץ. היום פרסם דובר צה"ל דברים של סא"ל א', מפקד פלגת לוחמים ביחידת הקומנדו שייטת 13, שמובילה את הלחימה במרחב יחד עם צוות הקרב של חטיבה 401 וחטיבת הנח"ל, בפיקוד אוגדה 162.

בדבריו סיפר הקצין הבכיר מהשייטת: "בפעילות הכירורגית הפרדנו בין המחבלים לבין החולים". עוד הוסיף כי "את המחבלים הרגנו ורבים מהם לקחנו בשבי". הוא ציין כי בין החולים נתפסו גם אמצעי לחימה רבים, אשר חלקם גם הוסתרו בציוד רפואי.

בעדכון האחרון שמסר דובר צה"ל נכתב כי הלוחמים עצרו עד כה בשיפא כ-500 מחבלים אשר אומתו כמשויכים לארגוני הטרור חמאס והג'יהאד האיסלאמי, ואיתרו אמצעי לחימה במרחב.

בדברים באנגלית של דובר צה"ל, תת-אלוף דניאל הגרי, שהופצו היום (שני) לתקשורת הזרה בנושא, אמר הגרי: "תפסנו מאות חשודים בטרור המקושרים לחמאס או לג'יהאד האיסלאמי, מה שהפך את המבצע לאחד המבצעים המוצלחים ביותר מאז תחילת המלחמה. המבצע הזה טרם הסתיים", סיכם ואמר הגרי.