פגיעה נוספת במערך הרקטות של ארגוני הטרור ברצועת עזה. במהלך לחימתם במערב ח'אן יונס, לוחמי צוות הקרב של חטיבה 7 פשטו על מוצב של ארגון הטרור הג'יהאד האיסלאמי הפלסטיני (גא"פ) בו ייצרו אמצעי לחימה.

הלוחמים איתרו והשמידו מחרטה לייצור רקטות בה היו רקטות ארוכות טווח, טילי נ"ט, מוקשים ומטעני חבלה שהוסלקו בתוך שקים של ארגון אונר"א, ששיתוף הפעולה שלו עם ארגוני הטרור הנלחמים בישראל ברצועה נחשף בימים האחרונים כולל במסמך של אמ"ן שפורסם ב-mako. בנוסף, אותר והושמד תוואי תת-קרקע במתחם.

"פעילות הכוחות פגעה ביכולת של ארגון הטרור הג'יהאד האיסלאמי פלסטיני לייצר רקטות לטווח זמן משמעותי", אמרו בצה"ל על משמעות הפגיעה בתשתית הייצור שנחשפה בפשיטת צוות הקרב החטיבתי.

במקביל, איתרו הלוחמים אמצעי לחימה רבים וביניהם מטעני חבלה, נשקי קלצ'ניקוב, ראשי קרב המיועדים לטילי RPG, מטעני רסס, רימוני יד מחסניות ועוד.

"ביחד עם גדוד 202 שמרכיב את הצק"ח מצאנו מתחם לחימה בתוך מחנה פליטים, סיפר מפקד חטיבה 7, אלוף-משנה אלעד צורי, "הרבה מאוד אמל"ח ותחמושת, חורי מעבר בין קירות למחבלים ופירי לחימה ותוואים שונים, בהם השתמש חמאס על מנת להרוג את כוחותינו. אנחנו נמשיך להשמיד את האויב".

מוקדם יותר עדכן דובר צה"ל כי עשרה פעילי ארגון הג'יהאד האיסלמי נעצרו בתוך בית ספר בו הסתתרו בצפון הרצועה עם חמש רקטות מוכנות לשיגור. המחבלים נתפסו והרקטות הושמדו בפעילות צוות הקרב של חטיבה 401, שבמסגרתה דווח גם על חיסול של 15 מחבלים. מעל עשרה מחבלים נוספים חוסלו בפעילות צוות הקרב של הנח"ל.