סקר חדש בדק ומצא שמרבית הלוחמות והלוחמים ממשיכים את שגרת אימוני הכושר מהיחידה במהלך חופשת סוף השבוע. הסקר, שבוצע על ידי מכון "פאנלס" וכלל 250 משיבים שהזדהו כחיילי צה"ל, מתוך מדגם מייצג באוכלוסייה היהודית, מצא כי 72% מקרב הלוחמים מעדיפים ריצה כפעילות הגופנית המרכזית בחופשה ו-40% ציינו שהם מעדיפים להתאמן במועדון הכושר. בקרב הלוחמות ציינו 47% שהן מעדיפות ריצה ו-29% מתאמנות במועדון. רק 14% מהלוחמים השיבו כי היו מעדיפים לנצל את החופשה מהצבא למנוחה מלאה.

הבדיקה בוצעה ביוזמת יחד למען החייל וקבוצת "הולמס פלייס", לאחר בקשות רבות שהתקבלו לדבריהם מלוחמים, לסייע להם בכניסה למועדון הכושר הסמוך לביתם במהלך חופשתם מהצבא, כדי להמשיך ולשמר את שגרת האימונים שלהם.

מעבר לסקר התקיימו שיחות מיקוד עם לוחמים המשרתים ביחידות מובחרות, מהן עלה כי בניגוד לסברה שלוחמים מנצלים את חופשתם למנוחה ובילויים, הם היו מאד רוצים לשמור על שגרת האימונים שהנחילו להם בשירות.

לכן החליטו שני הגופים לאפשר ללוחמים בשירות חובה להתאמן במועדוני הכושר בחופשת סוף השבוע במהלך שנת 2019. ההטבה, תינתן החל מיום שישי הקרוב (15.2) בהצגת תעודת חוגר ותעודת לוחם בתוקף במועדוני הכושר של הרשת.

"למדנו מהשטח כי קיים צורך ורצון אמיתי של לוחמים להמשיך עם שגרת האימונים גם בעת חופשה", ציינה אל"מ (מיל) שרון הרמון, סמנכ"לית קרן יחד למען החייל: "אנו מברכים על שיתוף הפעולה עם רשת "הולמס פלייס" שיאפשר ללוחמים וללוחמות בשירות חובה להתעמל ללא תשלום". ברשת הכושר סיפרו כי בימים אלו הם עובדים על תוכנית שתתאים גם לחיילים תומכי הלחימה בצה"ל. "לאור תוצאות הסקר, שיחות המיקוד עם לוחמים והביקוש החלטנו לעשות מעשה", סיפרה קרן שתוי, מנכ"לית קבוצת הולמס פלייס. "אני מקווה שבעלי עסקים נוספים יירתמו ויפעלו למען החיילים הקרביים במהלך הסופ"ש הקצר שהם מבלים בבית".