פשיטה על בתיהם של בכירי חמאס בלב שכונת היוקרה של עזה: צה"ל הודיע היום (ראשון) צוות הקרב של חטיבת הצנחנים, בשיתוף עם כוחות שריון, הנדסה וחיל האוויר, נלחמים בשכונת רימאל הנחשבת לשכונת היוקרה של רצועת עזה.

בצה"ל אומרים כי בשכונה: "התגוררו המפקדים הבכירים בארגון הטרור חמאס וניצלו את המרחב האזרחי לפעילות ולהכוונת טרור. בתוך השכונה קיימים גם מוצבים צבאיים ומבני שלטון".

במסגרת הלחימה עדכנו בצה"ל כי איתרו הלוחמים כ-35 פירי מנהרות, אמצעי לחימה רבים וחיסלו מחבלים. בנוסף, פשטו לוחמי החטיבה על "מחנה צבאי בשימוש המחלקה הטכנית במודיעין הצבאי של ארגון הטרור חמאס", כפי שהגדירו זאת בצה"ל. במהלך הפשיטה איתרו הלוחמים מצבורי אמל"ח ו-7 משגרי רקטות.

"במהלך סריקות בשכונת רימאל לצורך טיהור המרחב נמצאו אמצעי לחימה רבים של מחבלי חמאס", סיפר רב-סרן ר', מפקד חפ"ק מפקד חטיבת הצנחנים על השלל שנתפס בפשיטה: "מחסניות, ברכיות, ווסטים, מחשבים ניידים, תעודות זהות, המון מסמכים של תודעת אויב ולמידת צה"ל".

מוקדם יותר עדכן צה"ל כי הלחימה ברצועת עזה נמשכת מהאוויר, מהים ומהיבשה. "ביממה האחרונה, לוחמי חטיבת הנח"ל נלחמו בפאתי שכונת ג'אבליה, נתקלו וחיסלו מחבלים מארגון הטרור חמאס", עדכנו בצבא. "באחד מהקרבות, צוות הקרב החטיבתי של נח"ל זיהה חוליית מחבלים שעמדה לירות על הכוחות מגג בניין מגורים, הכוח הכווין כלי טיס, שחיסל את המחבלים".

פעילות הצנחנים ברימאל (צילום: דובר צה"ל)
פעילות צוות הקרב של הצנחנים בשכונת רימאל ובשייח עג'לין | צילום: דובר צה"ל

צה"ל השמיד בתקיפות מטוסי קרב תשתיות חמאס בשכונות ג'באליה, זייתון ובית לאהיא. במקביל, לוחמי שייטת 3, שייטת ספינות הטילים תקפו מטרות של ארגון הטרור לאורך רצועת עזה באמצעות אלפי חימושים מהים.