ויצה סיבנקוב (20), לוחם ביחידת כפיר, לא האמין שסרטון בן שבע שניות בו תועד בידי אחד מחבריו כשהוא משחק עם ילד פלסטיני קטוע יד, יהפוך אותו כל כך מהר לכוכב רשת שיזכה למאות אלפי צפיות בארץ וברחבי העולם ויגרור אלפי לייקים.

סיבנקוב משרת בחברון. הוא וחבריו ליחידה עורכים במקום סיורים, מאבטחים את בתי היהודים בעיר ושומרים על ביטחונם. במהלך המשמרת, נוהגים מעת לעת לגשת ללוחמים כמה ילדים פלסטינים כדי לשאול לשלומם, דבר שהביא לכך שבין שני הצדדים נוצרה חברות על בסיס יומיומי. לעיתים הלוחמים ימצאו זמן לשחק איתם כדורגל לכמה דקות, לשוחח איתם על מצבם ועל בני משפחותיהם.

לפני כמה ימים, כשסיבנקוב הגיע לעוד משמרת בחברון, ניגש אליו ילד קטן, קטוע יד כפי שניתן לראות בסרטון, והחל לשחק עמו. אחד החיילים שהבחין במתרחש תיעד את המשחק בין השניים והעלה את הסרטון הקצר לפייסבוק. הילד בסרטון הוא יוסוף בן ה- 8, אשר נולד קטוע יד ומתגורר עם משפחתו לא הרחק מהמקום בו מוצבים החיילים. כמוהו, גם חלק מבני משפחתו נולדו עם נכויות כאלו ואחרו.

חייל כפיר משחק עם ילד (צילום: מתוך דף הפייסבוק של ויצה סיבנקוב)
"התרגשתי מאוד מכל התגובות", ויצה בחברון | צילום: מתוך דף הפייסבוק של ויצה סיבנקוב

"יש כמה ילדים שמגיעים לא פעם לעמדה שלנו והם התחבבו עלינו. הם רוצים לשחק איתנו. יוסוף הוא אחד מהם, ילד שאני מאוד אוהב. למרות שהוא קטוע יד הוא לא מראה את זה שיש לו מגבלה גופנית", סיפר סיבנקוב בשיחה עם חברתו אורפז. "יש לו המון מוטיבציה. ילד מקסים, התחברתי אליו במיוחד". כמה ימים קודם לכן, הועלתה תמונה לפייסבוק של ויצה בה הוא משחק כדורגל עם ילד אחר יהודי באחד הרובעים בחברון.

הסרטון המדובר זכה לאלפי לייקים ותגובות תומכות: ויצה סיפר לבני משפחתו שהוא מכבד כל אדם, ולא משנה לו מה המוצא שלו. "זה חינוך וערכים שקיבלתי מהבית. כולנו בני אדם. התרגשתי מאוד מכל התגובות, קיבלתי המון תמיכה ועידוד מהחברים ביחידה. הם מבסוטים עליי. הבנתי שזה גם הופץ ברשתות אינטרנט בעולם. זה מוכיח שאנחנו כחיילים, בסך הכול גם בני אדם בסופו של דבר".

"ויצה הוא אדם מדהים, רגיש וצנוע והסרטון הזה אופייני לו מאוד. הוא אוהב בני אדם, הילד הזה נכנס לו ללב. הוא קיבל המון תגובות חיוביות באתרי האינטרנט. אני גאה בו". אמרה אורפז, חברתו של סיבנקוב.

>> "איזה צבא מדיח חייל שמתלונן שחם לו?"