את השלווה במכינה הקדם צבאית בקצרין הפרו השבועי לוחמי פלס"ר 7 שהתגנבו אליה בשעת לילה מאוחרת ובתנועה מבצעית שפופה. אחרי שבוע בו תרגלו הלוחמים התגנבות אל תוך שטח אויב, שימשה עבורם המכינה לתרגל כניסה של צוות למתחם אזרחי מחוץ לגבולות ישראל. מטרת הצוות הייתה לאסוף מידע על כוחות האויב והאמל"ח שלו ולצאת החוצה מבלי להתגלות.

מפקד פלס"ר 7 רס"ן אמיר עופר מסביר שהתרגיל מכין את הלוחמים בצורה הטובה ביותר לדבר האמיתי. "ייעוד היחידה בשדה הקרב הוא איתור אויב והפעלת אש מדויקת להשמדתו, לחימה בתנאי שטח מגוונים ופשיטות בשטחים בנויים כפי שאנחנו רואים בתרגיל הזה".

"האימון במכינה הקדם צבאית תוכנן היטב בכדי לאפשר תרגול איכותי ומדויק של הלוחמים", סיפר המפקד על ההכנות והרעיון העומד מאחורי הבחירה במכינה. "החניכה האישית ביחידה נועדה בכדי לאפשר דימוי מרבי ואמין של סיטואציות אשר עלולות לפגוש את לוחמי הפלס"ר בשדה הקרב".

פלסר 7 (צילום: שי לוי)
אימון של פלס"ר 7 | צילום: שי לוי

הפלס"ר היא יחידת הסיור של חטיבה 7 ומהווה את כוח החי"ר האיכותי שלה. לאחר השיבוץ ביחידה הלוחמים עוברים מסלול של שנה שמונה חמישה שלבים: טירונות משותפת עם סיירת גולני בבא"ח חטיבת גולני. שאר שלבי ההכשרה נערכים תחת היחידה וכוללים לבנות ניווטים, לוחמת שטח בנוי, לוחמת סבך ואימוני קרב מגע רבים.

ייעוד היחידה ביצוע משימות מיוחדות בשדה הקרב, הכוללות התמחות במגוון רחב של יכולות - הפעלת אמצעים, איסוף מודיעין ותקיפת אויב. "פלס"ר 7 שמה לעצמה כיעד לפתח את רוח הלחימה, הקנאות למקצוע והחתירה למגע. זאת בעזרת תרגילים אשר מדמים בצורה המיטבית ביותר את ייעודה", סיכם מפקד היחידה.

בימים אלו מתקיים גיוס מרץ ליחידות הלוחמות בצה"ל. מידע מהלוחמים עצמם שמספקים הצצה לחוויות השירות שלהם אפשר למצוא בפרויקט "אח שיודע" בשיתוף mako פז"ם וביום ראשון הקרוב יתקיים בעמודי הפייסבוק של mako שידור חי עם מפקד לוחם בצה"ל שיענה על כל השאלות שמעניינות את המתגייסים לקרבי.