כ-200 רקטות שוגרו הבוקר (רביעי) לעבר הצפון בכמה מטחים כבדים. לא ידוע על נפגעים. מבנה ביישוב סאסא נפגע ישירות. כמה רקטות נפלו בשטחים פתוחים, וגרמו לשרפות בכמה מוקדים: בבירייה-עין זיתים, בקדיתא, במירון ובכחל.

בדוברות כיבוי והצלה עדכנו כי הצוותים בזירות מתקרבים להכלה של השרפות. זאת, אחרי ש-21 צוותי כיבוי מכלל תחנות מחוז צפון פעלו היום, בסיוע של שמונה מטוסים מטייסת הכיבוי האווירית "אלעד" לכיבוי השרפות.

מפקד מחוז צפון טפסר יאיר אלקיים: בעקבות ירי מסיבי למרחב הצפון בשעות הבוקר, פרצו כמה שרפות שהתפשטו וסיכנו יישובים ומתקנים אסטרטגיים. הזנקנו לזירות צוותים מרובים, כולל תגבור מתחנות מחוז צפון וכן ממחוזות חוף, מרכז ודן. אנחנו נמצאים בשליטה בכל האירועים והצוותים פועלים לבצע כיבוי סופי ולהגיע לשליטה מלאה. לוחמי האש יישארו בזירות בשעות הקרובות כדי לחסל את כל מוקדי השרפה".

שריפות ביערות קק"ל בעקבות הירי לצפון (צילום: עובדי ויערני קק״ל)
שריפות ביערות קק"ל בעקבות הירי לצפון, הבוקר | צילום: עובדי ויערני קק״ל
כוחות כיבוי אש פועלים בצפון (צילום: כב"ה צפון)
כוחות כיבוי אש פועלים בצפון, שמונה מטוסים הוקפצו | צילום: כב"ה צפון

ביישוב קדיתא לא נשרפו בתים אך נפגעו שני מחסנים חיצוניים. כביש 89, מכיכר עין זיתים לכיכר מירון, נסגר לתנועה משני הכיוונים בשל שרפה סמוכה, ונפתח לאחר זמן קצר. 

נפילה בצומת עמיעד (צילום: טום צאושו)
נפילה בצומת עמיעד, בגליל | צילום: טום צאושו
כוחות כיבוי אש פועלים בצפון (צילום: כב"ה צפון)
כוחות כיבוי אש פועלים בצפון, כמה מוקדים | צילום: כב"ה צפון

בצה"ל עדכנו כי כ-10 רקטות שוגרו במטח האחרון מלבנון. מרבית הרקטות ששוגרו מהבוקר נפלו בשטחים פתוחים, חלקן יורטו ואחרות נפלו בשטחים פתוחים. בתגובה על המטח, תקף כלי טיס שני משגרים שמהם בוצע הירי. הותקפו ארבע תשתיות טרור של חיזבאללה בדרום לבנון. כוחות ארטילריה ירו לעבר מקורות הירי.

יירוטים מעל בית ג׳אן (צילום: לפי סעיף 27א' לחוק זכויות יוצרים)
יירוטים מעל בית ג׳אן, הבוקר | צילום: לפי סעיף 27א' לחוק זכויות יוצרים
תיעוד המטח לצפון (צילום: לפי סעיף 27א' לחוק זכויות יוצרים)
עשרות רקטות שוגרו מלבנון, הבוקר | צילום: לפי סעיף 27א' לחוק זכויות יוצרים
תיעוד המטח לצפון (צילום: לפי סעיף 27א' לחוק זכויות יוצרים)
תיעוד המטח, הבוקר | צילום: לפי סעיף 27א' לחוק זכויות יוצרים

"הבכיר ביותר בחיזבאללה שחוסל עד כה"

צה"ל אישר היום כי בכיר חיזבאללה, סאמי טאלב עבדאללה, חוסל הלילה בפעילות של חיל האוויר – המפקד הכי בכיר בארגון שחוסל מתחילת המלחמה. טאלב, בן 55, נחשב לפעיל טרור מרכזי בארגון. הוא נכנס לתפקידו הנוכחי כאחראי על יחידת נאצר ב-2016, אך קודם לכן שימש בשורת תפקידים בכירים.

לפי צה"ל, טאלב חוסל במפקדה של חיזבאללה במרחב ג'וויה, ממנה ניהל הארגון את התקיפות מדרום-מזרח לבנון לעבר שטח ישראל. התקיפה בוצעה שעות לאחר שטאלב פיקד על ירי לעבר הגליל, בערב חג שבועות. יחד איתו, חוסלו שלושה מחבלים נוספים מארגון הטרור.