משגרי רקטות לצד מתקני שעשועים ובסמוך לבריכות ילדים: צה"ל ממשיך לחשוף את השימוש שעושה ארגון חמאס בסביבה האזרחית ברצועת עזה לצורכי טרור.

בתיעוד שחושף היום (ראשון) דובר צה"ל נראים על פי הצבא בורות שיגור ומשגרי רקטות של ארגון הטרור אשר אותרו לצד מתקני שעשועים ישנים ברצועת עזה, על ידי לוחמי חטיבה 401.

לוחמי צה"ל איתרו גם משגרי רקטות בסמוך לבריכת ילדים. "זוהי הוכחה נוספת לשימוש הבלתי פוסק של ארגון הטרור חמאס באוכלוסייה אזרחית כמגן אנושי לטובת צרכי טרור", נמסר מדובר צה"ל.

"נכנסו לאתר איתורי תת-קרקע (מנהרות)", סיפר הקצין בסרטון שפרסם צה"ל, "הגענו לכאן, מצאנו אזור שרואים שיש בו מעין לונה פארק קטן שהיה בעבר, ובפנים מתחם שיגורים. אנחנו מעריכים שגם פה איפשהו יש חלק של תת-קרקע, תיכף נכנס לשם".

בסרטון נוסף שפרסם צה"ל נראים משגרי רקטות של ארגון הטרור חמאס אשר אותו ליד בריכות ילדים על ידי לוחמי חטיבה 551 שאחד מהם סיפר: "רואים פה רביעיית קני שיגור של רקטות לעבר שטח ישראל רק 5 מטרים מבריכת שחייה לילדים ואולי 30 מטרים מבתים, בלב שכונת מגורים".

קני שיגור של רקטות לעבר ישראל ליד בריכת שחייה (צילום: דובר צה"ל)
קני השיגור על הקרקע ומאחוריהם המבנה ששימש כבריכת שחייה | צילום: דובר צה"ל

כזכור, במסגרת פעילות יחידת יהל"ם לפני כשבועיים באזור כיסופים שבעוטף עזה, איתרו הלוחמים ילקוט בית ספר שנשאו עליהם מחבלי ארגון הטרור חמאס במתקפת ה-7 באוקטובר. לאחר בדיקתו מצאו לוחמי היחידה כי מדובר בתיק ממולכד המכיל אמצעי נפץ להפעלה מרחוק, ומטען במשקל של שבעה קילוגרמים של חומר נפץ, כל זאת במסווה של ילקוט בית ספר תמים.

באשר לשיגורי הרקטות - ככל שהתמרון הקרקעי ימשך ויעמיק הדבר צפוי לפגוע ביכולות של חמאס וגא"פ לשגר רקטות לישראל. עדות לכך הייתה במהלך השבת, כאשר המטחים הכבדים ששוגרו למרכז הארץ יצאו ממרכז ודרום הרצועה, כשבדרך כלל מטחים כאלה יוצאים מהצפון.

זיכוי ילקוט בעוטף עזה (צילום: דובר צה"ל)
ילקוט בית הספר הממולכד של המחבלים מהטבח בעוטף | צילום: דובר צה"ל