לצד האבדות הכואבות בלחימה, כוחות צה"ל ממשיכים לפעול ברצועת עזה ולחסל מחבלים, כולל בכירים. הבוקר הודיע צה"ל כי בהכוונה מודיעינית של אמ"ן ושב"כ חוסלו שלושה מפקדי פלוגות נוספים בארגון הטרור חמאס.

השלושה חוסלו בתקיפת מטוסי קרב. מדובר בפגיעה נוספת בדרג השטח בחמאס, שם מפקדי החטיבות הם הדרג הבכיר ותחתיהם מפקדי הגדודים והפלוגות. כך שכל חיסול שכזה משבש את הפיקוד והשליטה על המחבלים.

עוד אומרים בצה"ל הבוקר כי הכוחות ממשיכים לפעול בדרך של הכוונת כלי טיס לחיסול מחבלים ותשתיות טרור על ידי כוחות הקרקע הפועלים בתוך הרצועה, שתוך כדי גם מאתרים אמצעי לחימה רבים של ארגוני הטרור.

"מכלול האש" של צוות קרב חטיבת הנח"ל, זיהה וחיסל חוליית מחבלים שניסתה להסתתר במבנה סמוך לשטח בו פעלו הכוחות. בצה"ל עדכנו כי כתוצאה מהתקיפה, שבוצעה על ידי כלי טיס, המחבלים חוסלו והושמד מחסן האמל"ח בו הם הסתתרו.

בתיעוד שמפרסם הבוקר דובר צה"ל נראית הצצה מהאוויר לפריסת כוחות שריון והנדסה על רקע ההריסות ברצועה. עוד נראים טנקים נעים ברחובות ההרוסים, כאשר חיל האוויר ממשיך לתקוף מבנים ואתרים המשמשים את מחבלי חמאס לירי נ"ט, אחסון אמל"ח ומסתור.

הבוקר התיר צה"ל לפרסום את שמותיהם של שני לוחמי גדוד 890 בחטיבת הצנחנים, שנפלו בפעילות מבצעית בצפון רצועת עזה: סמל-ראשון דביר ברזני, בן 20 מירושלים וסמל ינון תמיר, בן 20 מפרדס חנה-כרכור. יהי זכרם ברוך.

פריסת כוחות ברצועה, מבט על (צילום: דובר צה"ל)
פריסת כוחות של צה"ל ברצועת עזה ממבט על | צילום: דובר צה"ל