ילדים במתקן אימונים המדמה מנהרה, מתנסים באמל"ח לצד מחבלי הזרוע הצבאית ומקבלים תעודות הוקרה על הצטיינות בנשק: כפי שהוא עושה מתחילת המלחמה, צה"ל חושף בתקשורת הבינלאומית תיעוד נוסף של השימוש שעושה חמאס באזרחים בעזה.

הפעם מדובר בתיעוד של ילדים, שמוכיח שבעזה בשליטת חמאס מחנכים לטרור כבר מגילאי הגן. "צה"ל חשף מוקדם יותר היום תיעוד המוכיח כי ארגון הטרור חמאס מחנך ומסית את הילדים ברצועת עזה לטרור", נמסר מדובר צה"ל. "מגיל צעיר מחונכים לשנאת ישראל ויהודים וכבר בבתי ספר, תנועות נוער וקייטנות עוברים הילדים הכשרות צבאיות תאורטיות ומעשיות".

שלב מוקדם בהכשרת הזרוע הצבאית: חמאס מכשיר ילדים לט (צילום: דובר צה"ל)
שלב מוקדם בהכשרת הזרוע הצבאית: חמאס מכשיר ילדים לטרור | צילום: דובר צה"ל

במהלך המלחמה, אומרים בצה"ל, ארגון הטרור חמאס עושה שימוש בקטינים למשימות שונות, לדוגמה שליחתם להעברת מסרים ותחמושת. "כפי שכבר חשף צה"ל בעבר בחקירתו של מפקד פלוגה בגדוד 'זייתון' בחמאס, חלק מתורת הלחימה היא שימוש בילדים להעברת חומרי נפץ", מציינים בצה"ל.

אחת הדוגמות של הצבא לשימוש בילדים להעברת תחמושת היא למשל במסווה של שקיות ירקות, זאת מתוך ההבנה שצה"ל לא יפגע בהם. כמו כן, מוסיפים בצה"ל, "נשלחים הילדים לזירות הלחימה לאחר תקיפות על מנת להעריך את הפגיעה ולדווח עליה למחבלים, שמסתתרים במחסות".

בצה"ל התייחסו בהודעתם בנושא גם למחנות הקיץ המוכרים של חמאס וציינו כי במסגרת זו הילדים לומדים ירי בנשק, הסתערות ממנהרה, לחימה נגד טנקים ואף חטיפת חיילים. "המחנות הינם שלבים מוקדמים להכשרה בזרוע הצבאית. להערכת מודיעין, מספר רב של קטינים פועלים בארגוני הטרור חמאס והג'יהאד האיסלאמי פלסטיני (גא"פ)", סיכמו בצה"ל.

תעודות הוקרה של הילדים בתנועות הנוער של החמאס (צילום: דובר צה"ל)
תעודות הוקרה של הילדים בתנועות הנוער של החמאס | צילום: דובר צה"ל