קיבוץ נירים הודיע הערב (שני) על הירצחו של החטוף נדב פופלוול בשבי חמאס. זאת, אחרי שהודעה רשמית נמסרה למשפחה. נדב ז"ל הוא בנה של חנה פרי שחזרה מהשבי, ואחיו של רועי, שנרצח בשבעה באוקטובר על ידי מחבלי חמאס. בקיבוץ מעריכים שבמהלך מתקפת הטרור, הוא יצא מביתו אחרי שראה תיעוד של אמו חנה מביתה, טרם חטיפתה, שהעלו מחבלי הנוח'בה לפייסבוק.

"בצער עמוק התבשרנו כעת על מותו של חברנו נדב פופלוול בשבי חמאס בעזה. אנו אבלים וכואבים את מותו של נדב ומשתתפים באבלן הכבד של חנה, אילת והמשפחה ומחבקים אותן. ככל ויגיעו פרטים ומידע נוסף – נשתף", פרסם הערב הקיבוץ, שם הייתה תקווה שישוב מהשבי, כיוון שתועד כשנחטף בחיים - וגם בסרטון תעמולה שפרסם חמאס.

אולם לפני כחודש וחצי, פרסם חמאס סרטון תעמולה נוסף, שם טען שנדב נהרג בתקיפות חיל האוויר. בשלב זה, לא ידוע איך נרצח במהלך השבי במרחב ח'אן יונס.

בשבעה באוקטובר, כבר בשעה 06:42 נכנסו מחבלי הנוח'בה לקיבוץ נירים, שנמצא בין עין השלושה לניר עוז. לא הרבה זמן אחרי, הגיעו המחבלים לביתה של חנה פרי, שם שהה באותו הזמן גם בנה נדב. המחבלים היו זמן ארוך בביתה של חנה ובמהלך החטיפה הם לקחו את מכשיר הטלפון שלה, וצילמו סרטון שבו רואים את חנה יושבת ליד נדב ובסמוך אליהם המחבלים. לאחר מכן הם העלו את הסרטון לדף הפייסבוק של חנה וכך למעשה נודע למשפחה על החטיפה.

למרות שאין דרך לאמת את הדברים, הערכה היא כאמור שרועי פופלוול, בנה של פרי ואחיו של נדב, ראה את התיעוד בפייסבוק של אמו, ויצא לשם. הקיבוץ שרץ במחבלים ורועי נרצח על ידם. לאחר מכן נמרוד חפץ, תושב הקיבוץ ובוגר סיירת מטכ"ל של שנות ה-70, שהיה עם אקדחו בחלון, דיווח שהוא רואה את המחבלים לוקחים את חנה ואת נדב. פרי חזרה מהשבי בעסקת חטופים שהייתה בתחילת המלחמה.

ב-11 במאי, פרסם חמאס סרטון של נדב כשהוא נראה חבול בפניו ומציין את שמו, ראיה ששרד בשבי מספר חודשים. אולם כעת, בעקבות ממצאים מודיעיניים ואחרים, ובאישור הרבנות, הוכרז על מותו באופן רשמי.