שירותים בבסיס צבאי. ארכיון (צילום: יוסי זילברמן, חדשות 2)
השירותים בבסיס צה"ל בשיזפון | צילום: יוסי זילברמן, חדשות 2

חיילי צה"ל המשרתים בבסיס שיזפון שבנגב העבירו לידי חדשות 2 באינטרנט תמונות מטרידות המתעדות מצב תברואתי חמור בבסיס. בצילומים נראים השירותים והמקלחות מזוהמים ביותר, וריצוף שבור. החיילים מתריעים: "מדובר בסכנה של ממש".

בשבוע האחרון תיעדו חיילים המשרתים בבית הספר לשיריון את מבנה השירותים והמקלחות בו הם נאלצים להשתמש. "מאז ומתמיד זה היה ככה, וזה פשוט הידרדר עוד יותר בזמן האחרון", טוענים החיילים.

"מי שמחליק במקלחת גמר את החיים " (צילום: יוסי זילברמן, חדשות 2)
"מי שמחליק במקלחת גמר את החיים " | צילום: יוסי זילברמן, חדשות 2

"אנחנו פונים למפקדים אבל פשוט לא אכפת להם, אף אחד לא מקשיב", הם מספרים ומוסיפים: "למפקדים כמובן יש שירותים ומקלחות משלהם. אנחנו הולכים להתקלח בזוהמה, המים יוצאים חומים-לבנים".

מעדויות החיילים עולה כי הם משתמשים באופן שוטף במקלחות ובשירותים המטונפים. "מדובר במבנה מלא באבק האנשים נכנסים לשם חופשי. הריצוף הוא סכנת מוות, מי שמחליק במקלחת גמר את החיים שלו. השירותים נראים כמו ביוב. ממש מייאש".

מדובר צה"ל נמסר בתגובה: "סוגיית התשתיות בבסיס שיזפון מוכרת במפקדת החטיבה ומטופלת בהתאם. תהליך שיפוץ מלא של כלל השירותים והמקלחות החל ויושלם במהלך החודשים הקרובים. עם זאת, לאור המצב הועמדה בפני החיילים תחלופה הולמת".

רק לפני שלושה שבועות התגלה זיהום במים בבסיס שיזפון, ולא היו מים שהיו ראויים לשתייה או בישול, ככל הנראה בעקבות זיהום בצנרת. בעקבות הזיהום הובאו לבסיס מיכליות כדי לספק מים נקיים לחיילים המשרתים במקום ונמצא מקור הבעיה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק