היום ה-142 למלחמה: כוחות צה"ל ממשיכים בלחימה עצימה במרחבי ח'אן יונס, זייתון ובמרכז רצועת עזה. כך נמסר בעדכון הבוקר (ראשון) של דובר צה"ל. במסגרת העדכון נמסר כי לוחמי צוות הקרב של חטיבה 7 עצרו בח'אן יונס מחבלים שניסו לברוח בחסות אזרחים שהצבא עושה מאמץ לפנותם מדרום הרצועה.

יש לציין כי זו לא הפעם הראשונה בשבועות האחרונים שצה"ל מדווח על תפיסה או חיסול מחבלים שניסו להימלט בחסות האזרחים ונראה שמדובר בניסיון של המחבלים לתפוס שיטה, ניסיון שצה"ל מדווח כי הוא ערוך אליו ומונע את הניסיונות. כמו כן, דווח כי ביממה האחרונה הלוחמים גם חיסלו שם מספר מחבלים ואיתרו אמצעי לחימה במרחב.

לוחמי צוות הקרב של חטיבת גבעתי המשיכו בפשיטות על יעדי טרור ואיתרו אמצעי לחימה רבים ביניהם, נשק צלפים ורימוני רסס. מכלול האש של אוגדה 98 זיהה חוליית מחבלים שהפעילה רחפן, ובצה"ל אומרים כי כלי טיס תקף וחיסל מספר מחבלים.

במרכז הרצועה, כחלק מהמבצע המתמשך של כוחות אוגדה 162 במרחב זייתון, לוחמי צוות הקרב של חטיבת הנח"ל איתרו אמצעי לחימה ותקפו מתחמי שיגור במרחב, כולל מבנים מהם בוצעו שיגורים, והושמדו. בנוסף מדווח צה"ל כי לאורך היממה האחרונה חיסלו הלוחמים מספר מחבלים.

עוד נמסר כי כוחות אוגדת עזה זיהו חוליית מחבלים שהפעילה רחפן במרחב שאטי, כלי טיס של חיל האוויר תקף וחיסל את החולייה. במהלך היממה האחרונה, חיל האוויר ביצע מספר תקיפות ברצועה ובצה"ל אומרים כי פגע במערך האווירי של חמאס. בין המטרות שהותקפו היו מספר עמדות שיגור שבצה"ל מציינים כי יועדו לירי רקטי אל עבר שטח ישראל.