"לא האמנתי שהוא פה, פשוט לא יכולתי להאמין. התרגשתי מאוד" – משתפת סריבה פיינשטיין (25), חיילת בודדה שמשרתת כלוחמת בגדוד קרקל בצה"ל. בסוף השבוע שעבר, התקיים טקס ההשבעה של לוחמי ולוחמות מחזור נובמבר 2015 בגדוד שסיימו את הטירונות הבסיסית שלהם וכעת ממשיכים לשלב האימון המתקדם. מורדי, אחיה של סריבה, הפתיע אותה כשהגיע במיוחד לטקס היישר ממיאמי שבארה"ב: "הוא לומד באוניברסיטה וזה היה מאוד קשה עבורו להגיע. פשוט עמדתי שם, והתחלתי לבכות", היא מספרת. אח נוסף של סריבה שהגיע גם לטקס בהפתעה הוא הילל, תלמיד ישיבה שעשה לאחרונה עלייה גם הוא.

אמנם סריבה היא הראשונה מבני משפחתה שמשרתת בצה"ל, אבל אחיה הגדול שירת בצבא ארצות הברית במשך כ-6 שנים ואף נלחם בעיראק, ואילו אח נוסף סיים בחודשים האחרונים את ההכשרה. היא עצמה עלתה מניו יורק לפני כשנתיים לאחר שהשתתפה בתכנית 'תגלית', וכיום היא מתגוררת בקיבוץ כרמיה בדרום ומאומצת על ידי משפחות בקיבוץ. את העברית היא למדה "תוך כדי תנועה" בארץ, וכמובן שגם בטירונות שהסתיימה בשבוע שעבר. "רציתי לתת את הכל, והכל בשבילי זה קרבי. כשעליתי לארץ ידעתי שלהתגייס יהיה בעייתי בגלל הגיל, ויום אחד פשוט הגעתי לתל השומר ואמרתי: 'אני רוצה להתגייס – עם מי צריך לדבר?'". המאמצים הצליחו, ובנובמבר 2015 סריבה עלתה על מדים ונעליים אדומות והחלה את הטירונות בקרקל.

"יש משפט שליווה אותי בתהליך הגיוס", משתפת סריבה, באנגלית כמובן: "הדבר היחיד שיכול לעצור אותך, הוא הגבולות שאתה שם לעצמך. אני גאה בעצמי מאוד. סיימתי טירונות, ועכשיו אני מתחילה את האימון המתקדם. לגבי יציאה לפיקוד או קצונה – אני עדיין חושבת על זה".

עוד ב- פז"ם: