אחרי האירוע הקשה שבו נהרגו 7 עובדי סיוע, שישה מהם אזרחים זרים, כתוצאה מטעות בתקיפה של צה"ל ברצועת עזה, ישנו חשש בישראל מהשפעת האירוע על המשך הלחימה והלחץ הבין-לאומי הגובר. "האירוע הקשה הוא תוצאה של זיהוי שגוי בתנאים מורכבים - בלילה במהלך מלחמה", אמר אמש בנושא הרמטכ"ל, רב-אלוף הרצי הלוי. "זה לא היה צריך לקרות; אנחנו נשלים את התחקיר בימים הקרובים, נלמד מהמסקנות וניישם אותן באופן מיידי".

בינתיים, מעדכן הבוקר (רביעי) צה"ל כרגיל בהודעת דובר צה"ל על המשך פעילות התקפית ברצועה, שכוללת גם תקיפות אוויריות ופשיטות ממוקדות על הקרקע. ביממה האחרונה, מטוסי קרב של חיל האוויר תקפו מספר מבנים ממולכדים ומנהרות לחימה התקפיות. בנוסף, נמסר הבוקר מצה"ל כי כלי טיס תקפו עשרות תשתיות טרור בניהן מחסני אמל"ח, עמדות שיגור ומבנים צבאיים.

אוגדה 98, אוגדת הכוחות המיוחדים הכוללת בין היתר את חטיבות הקומנדו והצנחנים, ממשיכה בלחימה במרחב אל-אמל והעבסנים בח'אן יונס שבדרום רצועת עזה.

בחלק מהמקומות צה"ל כבר פעל במסגרת התמרון ואחרי שיצאו משם, הכוחות חזרו בעקבות מודיעין על חזרת מחבלים, בעיקר באזורים סביב בתי החולים בהם מנסים ארגוני הטרור להשתמש כמחסה לפעילותם. שם הם רואים עצמם מוגנים כולל תשתיות כמו חשמל ומים, כשצה"ל פועל כדי למנוע זאת.

כחלק מפעילות האוגדה, לוחמי צוות הקרב של חטיבת גבעתי חיסלו חוליית מחבלים בשכונת אל-אמל בהיתקלות פנים אל פנים, באמצעות ירי מטווח קצר וירי טנקים. כך נמסר הבוקר מדובר צה"ל. באותו מרחב, צוות הקרב של חטיבת הקומנדו (יחידות אגוז ומגלן) חיסלו ועצרו מספר מחבלים, כאשר כלי טיס תקף וחיסל מחבל נוסף. הלוחמים איתרו אמצעי לחימה רבים בניהם כלי נשק, מטענים ורימונים.

אתמול הודיע דובר צה"ל כי לוחמי יחידת אגוז עצרו בימים האחרונים עשרות מחבלים שיצאו מבית החולים נאצר שבח'אן יונס והועברו להמשך חקירה באגף המודיעין 504 ובשב"כ. כמו כן הכוחות השלימו סריקות בבית החולים נאצר ואל-אמל, על מנת לוודא שארגון הטרור חמאס לא שב לבסס שם את תשתיותיו.

הכוחות ברצועה (צילום: דובר צה"ל)
פעילות כוחות צה"ל ברצועת עזה | צילום: דובר צה"ל

לוחמי צוות הקרב של חטיבה 7 איתרו אמצעי לחימה רבים במרחב ח'אן יונס. במסגרת הפעילות, כלי טיס של חיל האוויר וכוחות הנדסה תקפו והשמידו תשתיות טרור ומחסני אמצעי לחימה במרחב.