בצה"ל טוענים הבוקר (שישי) כי במקרה של הבית בשדרות שנפגע, לא מדובר בפגיעה ישירה של רקטה ששוגרה מעזה, כי אם ב"רסיסי יירוט" ששיגרה מערכת כיפת ברזל של צה"ל לעבר השיגורים מעזה.

לאחר שדובר צה"ל הודיע הבוקר כי על תושבי עוטף עזה לשהות בקרבת מרחב מוגן, עודכנה לאחר השעה 10:30 ההודעה ובתום הערכת מצב נוספת, נקבע כי תושבי העוטף אינם נדרשים לשהות יותר בקרבת מרחב מוגן.

פגיעה בבית בשדרות

הצבא תקף הלילה מטרות של ארגון הטרור חמאס ברצועת עזה ובדרום לבנון. ברצועה הותקפו תוואי מנהרות טרור, אתרי ייצור אמצעי לחימה ומקלע כבד ממנו בוצע ירי לעבר מטוסי חיל האוויר, כזה שמסוגל בעיקר להטריד אך לא לפגוע.בתגובה שוגרו רקטות מרצועת עזה והתרעות צבא אדום נשמעו בעוטף וביישובי האזור.

"בעקבות המשך הירי מרצועת עזה, טנק וכלי טיס של צה"ל תקפו הבוקר עמדות צבאיות של ארגון הטרור חמאס לאורך גבול הרצועה", עדכן הבוקר דובר צה"ל. "בהתאם להערכות המצב, תגברנו כוחות סדירים לוחמים של חי"ר וארטילריה בפיקוד הצפון ובפיקוד הדרום, לחיזוק ההגנה לתרחישים אפשריים".
 

גורמים ביטחוניים התרשמו שמדובר בתקיפות מדודות ומחושבות, שבשלב זה משאירות את ארגון הטרור חיזבאללה מחוץ לתמונה, על אף השיגורים הרבים שבוצעו מלבנון, שלא סביר כי כלל לא היה מעורב בהם. ההערכות הן שבכך מנסה ישראל "לסיים את האירוע" ולא להרחיב את העימות בשלב זה.