המתגייסים שיגיעו היום (חמישי) לטירונות בחטיבת הצנחנים יפגשו שם שיטת אימון חדשה שהפכה לשם דבר בצה"ל.

כל מה שכדאי לדעת על גיוס שריון

כל מה שכדאי לדעת על גיוס גולני

כל מה שכדאי לדעת על גיוס הנדסה קרבית

>>לכל תאריכי גיוס קיץ 2019

הכל החל כשרב-סרן ברוך רם נכנס לתפקידו כקצין האימון הגופני של חטיבת הצנחנים. הוא הבין שעל מנת להכשיר את הלוחמים בצורה מיטבית לקרב בהיבט הכושר, צריך לשנות תפיסה.

הוא האמין שעליהם להתכונן לפעילות ממושכת כולל נשיאת תחמושת וציוד על גופם, כך שריצה מהירה למרחקים ארוכים היא לא הדרך לעשות זאת.

לוחמי צנחנים בריצת אלונקות (צילום: באדיבות גרעיני החיילים)
לוחמי צנחנים בריצת אלונקות | צילום: באדיבות גרעיני החיילים

הקצין ערך עבודת מחקר שנמשכה כשנה וחצי בסיומה הבין מה יכניס את לוחמי הצנחנים לכושר שיא – שילוב מוט אולימפי באימונים, סביבו בנה שיטת אימון חדשה וייחודית לחטיבה שזכתה לכינוי "BAR כוח".

השיטה מורכבת מחמישה תרגילים בסיסיים בשילוב אותו מוט המתרכזים בשרירי הרגליים, הליבה, הגב והחזה.

"חשוב לחזק את הלוחם בכל גופו, ולכן חמשת התרגילים נוגעים בכל חלקי הגוף", מציין רס"ן רם. "מסקוואטים ועד תרגילים לשרירי הליבה שמסייעים להסתערות בירי".

5 העקרונות של שיטת האימון BAR כוח

הקצין מסביר שכבר משלב ההשכרה הראשונית עובדים עם לוחמי חטיבת הצנחנים על נושאי הכוח בצורה מתמדת, באימונים מגוונים ובעצימות שונה.

לדבריו, הנוסחה להצלחה כוללת בתוכה גם תזונה נכונה ומנוחה משלימה. לאחרונה הוסיפו בבסיס האימונים החטיבתי מאכלים מזינים לתפריט, ביניהם טונה, סילאן, גבינות, חטיפי חלבון, טחינה ועוד.

התוצאות לא איחרו להגיע ולאחרונה, זכתה החטיבה בתחרות הכושר הגופני של צה"ל שהתקיימה בבה"ד 8 שבמכון ווינגייט.

שיטת "BAR כוח" לא נשארה בתוך חטיבת הצנחנים בלבד - הבשורה על האימון החדש התפשטה בין כלל יחידות הצבא, ולאחרונה אימונים אלו הועברו בבה"ד 1, בביסל"ח, בפו"ם ועוד.