אחרי שעברה מחטיבה הפועלת בגזרת יהודה ושומרון בלבד לכזו שמיועדת גם לחזית הצפונית, ולאחר שלראשונה החל לפקד על החטיבה קצין שבעצמו התגייס כלוחם לשורותיה, אל"ם שרון אלטיט, חטיבת כפיר ממשיכה לעבור שינויים.

ב-15 באוגוסט יתגייסו כ-700 טירונים חדשים להכשרה כלוחמים בחטיבה כשהתחנה הראשונה שלהם בצבא תהיה בסיס האימונים החטיבתי, שם הם יבצעו את פרקי הטירונות וההכשרה המתקדמת.

בא"ח כפיר ממוקם בבקעת הירדן ומשמש את החטיבה מזה 16 שנים. לקראת מחזור הגיוס הקרוב, שיפצו בחטיבה את בסיס הטירונים, ובימים הקרובים ייחנך לראשונה מתחם ספורט חדש, שיאפשר לחיילים להתאמן בכל שעות היום. "מתחם הכושר הוא בשורה משמעותית בחטיבה, ואנו מתרגשים מכך שהטירונים של המחזור הקרוב יוכלו ליהנות ממנו", מספר קצין האימון הגופני של החטיבה, רס"ן תומר גלס.

החטיבה מתחדשת (צילום: דובר צה''ל)
אולם הספורט החדש של בא"ח כפיר | צילום: דובר צה''ל

במתחם הספורט החדש, ישנם חדרים המותאמים לאימונים שונים, החל מחדר ספינינג, חדר מלא במתקני כוח מגוונים וחדר הליכונים. כמו כן, נחנך אולם ספורט למשחקי כדור, חדר ייעודי המותאם לאימוני קרב מגע וכן מלתחות חדשות.

מג"ד בא"ח כפיר סא"ל בני קטה, ציין כי: "בהכשרת הלוחמים יש שלוש צלעות מרכזיות ואחת מהן היא תחום הכושר הקרבי. לכן הוחלט להשקיע את מירב המשאבים במתחם הספורט בבסיס ההכשרות".

בסיס האימונים של חטיבת כפיר ממוקם בסמוך לישובים רועי, חמדת ובקעות, שם יעברו המתגייסים החדשים אימוני כושר קרבי, קרב מגע, קליעה ועוד. כל אלה, במטרה להכין אותם בצורה המיטבית לשירותם הקרבי. "כושר קרבי הינו מרכיב משמעותי בכשירות היסוד של הלוחם אשר מאפשר לו לעמוד במשימתו, לקבל החלטות ולבצע אותן על הצד הטוב ביותר", סיכם מפקד החטיבה, אל"ם שרון אלטיט.

החטיבה מתחדשת (צילום: דובר צה''ל)
מתחם כושר חדש בבסיס האימונים החטיבתי של כפיר | צילום: דובר צה''ל
החטיבה מתחדשת (צילום: דובר צה''ל)
מתחם כושר חדש בבסיס האימונים החטיבתי של כפיר | צילום: דובר צה''ל