היום (חמישי) הסתיים תרגיל של חטיבה 215 לקראת עלייה לתעסוקה מבצעית בגזרת לבנון של גדוד 55. לראשונה, בתרגיל השתתף צוות כלי טיס בלתי מאויש (כטב"מ) מסוג "רוכב שמיים", שסייע להכווין את האש והכוחות לסגירת מעגלי ירי, דבר שקורה בדרך כלל ברמת החטיבה בלבד.

התרגיל הגדודי (תרג"ד) הכין את הלוחמים והלוחמות לתוואי המאתגר של הגזרה הצפונית. בין היתר, תרגל הגדוד אירוע רב נפגעים, התמודדות מול חוליות טילים נגד טנקים, חיכוך עם האויב בשטח וחצייה לתוך עומק שטח האויב במתווה הצפוני.

זאת במסגרת השינוי שבו לוחמי התותחנים חוצים גבול, מה שלא קרה מאז מלחמת לבנון הראשונה. בצה"ל מוסיפים כי התרג"ד תרגל חציית גדר אל עומק שטחי אויב וגם הכין את הגדוד ללחימה בתנאי מזג אוויר אותם הגדירו כ"קיצוניים".

הכוחות בשטח (צילום: דובר צה''ל)
תמונה מרהיבה מהתרגיל בצפון | צילום: דובר צה''ל

במהלך האימון ירה הגדוד כ-100 פגזים והשתמש בכלים שונים להגברת המיומנות והמקצועיות. על גדוד 55 עברה תקופה מורכבת במהלכה סיים בהצלחה קו מבצעי בגזרת סוריה לפני תקופת האימון. בצה"ל מציינים כי בתקופת הקו התמודד הגדוד בגזרה מול אירועים מבצעיים ומורכבים.

"הגדוד ביצע את התרג"ד בצורה יוצאת דופן והוא מוכן יותר מתמיד לתעסוקה המבצעית בגזרת לבנון", סיכמו בצה"ל בביטחון.

גדוד 55 "דרקון", הוקם בשנת 1970, לחם במלחמת יום הכיפורים בגזרות סיני ורמת הגולן, סיפק סיוע ארטילרי במלחמת לבנון הראשונה ולקח חלק גם במבצע "צוק איתן" בעזה שם ירו צוותי התותחים אלפי פגזים להשמדת מטרור אויב ואש לחילוץ. על פעילותו קיבל הגדוד תעודת הערכה מהרמטכ"ל.

הכוחות בשטח (צילום: דובר צה''ל)
תרגלו גם חצייה של גבול הצפון. התותחנים | צילום: דובר צה''ל
_OBJ _OBJ