שוחררה בעסקת החטופים האחרונה ונעצרה בחשד שהתחזתה לאזרחית ישראלית בניסיון לחדור לישראל כשוהה בלתי-חוקית. לוחמי מג"ב עוטף ירושלים עצרו שוהה בלתי חוקית, שהתחזתה לאזרחית ישראלית בניסיון לחדור לשטח המדינה. בחקירתה התברר כי מדובר באחת ממשוחררות העסקה, אשר מזוהה עם חמאס.

ביום שישי האחרון, פעלו לוחמי משמר הגבול בגזרת עוטף ירושלים, יחד עם לוחמי המעברים במעבר 'א-זעיים'. במהלך הפעילות, כך עולה מהודעת מג"ב, עצרו הכוחות רכב חשוד לבדיקה ובמסגרתה, הבחינו הלוחמים בחשודה, אשר מזדהה באמצעות תעודת זהות ישראלית, שאינה שייכת לה.

עצורה ביטחונית ששוחררה בעיסקה להשבת החטופים ונעצרה (צילום: מתוך תיעוד שעלה ברשתות החברתיות, שימוש לפי סעיף 27א' לחוק זכויות יוצרים)
העצורה בסרטון בו הופיע על רקע דגלי חמאס | צילום: מתוך תיעוד שעלה ברשתות החברתיות, שימוש לפי סעיף 27א' לחוק זכויות יוצרים

במהלך הבדיקה שביצעו הכוחות בשטח הובן, כך על פי הודעתם, כי מדובר בחשודה אשר מזוהה עם חמאס ונעצרה בחודש אוקטובר האחרון על ידי לוחמי מג"ב, בגין השתתפות בהפרות סדר, בהן החשודה הגיעה רעולת פנים ויידתה אבנים לעבר כוחות הביטחון. באותה תקרית היא אף נורתה ברגלה על ידי לוחמי מג"ב. 

בנוסף לכך, מציינים במג"ב, בחקירתה של החשודה עלה כי הינה מזוהה עם ארגון הטרור חמאס והעלתה תיעודים בהם עודדה ותמכה במתקפת הטרור של 7 באוקטובר, ואף שוחררה מהכלא במסגרת הפעימה החמישית של עסקת החטופים האחרונה.

החשודה בת 21, תושבת 'בית עו'ר' נעצרה והועברה לחקירה באגף החקירות והמודיעין של עוטף ירושלים. מחר היא תובא בפני בית המשפט בליווי לוחמי נחשון של שירות בתי הסוהר. בעבר נעצר פעמיים על רקע ביטחוני.

הלילה, פעלו לוחמי צה"ל, שב"כ ומג"ב למעצר שישה מבוקשים ברחבי יהודה ושומרון. בעיר בית לחם שבחטיבת עציון עצרו הלוחמים שני מבוקשים והחרימו אמצעי לחימה. עד כה נעצרו מתחילת המלחמה מעל 3,060 מבוקשים ברחבי אוגדת יהודה ושומרון וחטיבת הבקעה והעמקים, מעל ל-1,350 מהם משויכים לארגון הטרור חמאס.