דובר צה"ל חושף היום (חמישי) עדויות נוספות שנתפסו במהלך הפעילות הקרקעית ברצועת עזה ועברו מיצוי מודיעיני ביחידת האמש"ט (איסוף מסמכים לשולל טכני) של אגף המודיעין, ש"מלמדות על הפער שבין הנהגת חמאס לבין הציבור בעזה", כך על פי צה"ל.

מהודעת הצבא עולה כי הקבלות שמציג צה"ל הן של רכישות על סך אלפי דולרים מקניות תכשיטי יוקרה שבוצעו על ידי בנו של איסמאעיל הנייה, ראש הלשכה המדינית של חמאס.

"במהלך הפעילות הקרקעית של צה"ל ברצועת עזה נתפסו בין המסמכים המודיעיניים הרבים גם כאלה שמצביעים על הניתוק והפער בין תושבי רצועת עזה לבין הנהגת חמאס", נמסר מדובר צה"ל. "סכום הכסף של קבלה אחת שווה למשכורת של כמעט שנתיים עבור התושב העזתי הממוצע".

באחת הפשיטות נתפסו חמש קבלות, שעל פי הודעת צה"ל היו על שמו של מעאד׳ איסמאעיל הנייה - בנו הרביעי של ראש הלשכה המדינית של חמאס המעידות על רכישת תכשיטי יוקרה באלפי דולרים מחנויות ברצועת עזה ובקטר, בשנים 2021-2022.

בסרטון שפרסם בנושא דובר צה"ל בערבית, סא"ל אביחי אדרעי, הוא פנה לתושבי עזה: "דמויות כאלה שחיות חיי יוקרה ואחרות כמוהן הן אלו שמחליטות בשמך איך ייראו חיי תושבי עזה, והן אלו שהחליטו לכפות מלחמה, אבל לא אכפת להן, בידיעה שחלקם אפילו לא גרים בעזה".

כזכור, בתחילת המלחמה אמר דובר צה"ל באחת מהצהרותיו על מסעותיו של הנייה במטוסים פרטיים ברחבי המזרח התיכון, תוך כדי ההרס שהביאו מעשי חמאס בנהגתו על רצועת עזה.

על פי צה"ל: קבלה מתאריך 19/12/22 מחברת הזהב והתכשיטים גראנד בזאר דוחא על סך 7,400 דינאר (10,430 דולר)

 

על פי צה"ל: קבלה אחת מתאריך 01/12/22 מחברת התכשיטים עמר אלסר על סך 2,894 דינר (4,100 דולר)

על פי צה"ל: קבלה מתאריך 19/04/21 מחברת התכשיטים סמיר עבדאללה אלסעדי ושות׳ על סך 5,407 דינאר (7,650 דולר)