בשיחות של קציני יחידה 504 עם אזרחים ברצועת עזה, ממשיכות להיחשף עדויות על השימוש הציני והשיטתי של חמאס באזרחים. באחת השיחות שאותן מפיץ דובר צה"ל, משתף עזתי כי חמאס רצחו את בן דודו כי ניסה לבקש סיוע מארגון אונר"א.

"שאלוהים ישרוף את חמאס, מתי תפטרו אותנו מהם?", שאל אותו תושב עזה את קצין יחידה 504. הקצין השיב: "למה שאנחנו נפטר אתכם מהם, למה שאתם לא תיפטרו מהם בעצמכם?". אותו עזתי השיב לכך: "הם הורגים אותנו, הרגו את בן דודי אתמול משום שהוא הלך לאונר"א, הרגו אותו ברפיח". הקצין אמר לו על כך: "בגלל זה אנחנו מחסלים אותם ובגלל זה ביקשנו מכם להתפנות, כדי שלא יקרה לכם כלום".

בשיחה נוספת, אזרח סיפר שהוא לא עוזב את ביתו כי הוא מפחד שחמאס ישתלטו עליו, יבצעו ירי לעבר שטח ישראל ויהרסו את ביתו. "הם (חמאס) רוצים שאנחנו נצא מהבתים כדי שהם יוכלו להשתלט עליהם כדי לירות עליכם", סיפר אותו תושב שהעיד על חשש מהשתלטות חמאס על ביתו. "כל עוד אנחנו בבתינו, בגלל שהבתים שלנו בקו הראשון, אתה מבין? הם רוצים אותם (את הבתים) כדי לצאת לדרכם, לשבור את הקירות ולצאת לדרכם".

בשיחה שהתקיימה עם טבח תושב הרצועה, שעובד בעמותה אמריקאית, העיד האחרון כי מחבלי חמאס ניסו לגנוב מזון שמיועד לאזרחים ברצועה, האזרח ציין שחמאס גונב באופן שיטתי ציוד ומזון גם ממחסני אונר"א.

"אני עובד בחברה אמריקאית למטבחים, אני טבח מוסמך שם. כשהכנתי אוכל חלק מפעילי חמאס באו וניסו לגנוב ממני אוכל אבל השבח לאל הצלחתי לעצור בעדם", סיפר בשיחה עם הקצין. "הם גונבים אוכל אבל לא רק, הם גונבים ממחסנים של אונר"א". כשנשאל האם הם גנבו ממנו ענה: "הם מנסים, כאשר המטענים מגיעים הם מנסים לגנוב".

כזכור, בשעות האחרונות עלה לרשתות החברתיות סרטון של תושב עזה אומר לכוח צה"ל: "חיכינו לכם 17 שנה". בסרטון אותו תושב הרצועה זועק לכוח צה"ל ומספר שהוא חולה ושבני משפחתו סובלים מה"עושק" של חמאס כהגדרתו, כשהוא מבקש מצה"ל לשחרר את תושבי הרצועה מהעול של שלטון חמאס.

בהודעה קודמת שפרסם דובר צה"ל, סיפר מי שהוגדר כבכיר ביחידה 504 של אמ"ן כי במהלך המלחמה: "קיבלנו אלפי שיחות טלפון ממשתפי פעולה, בסדרי גודל שטרם נראו ביחידה". עוד סיפר אותו בכיר כי "ניכר כי תושבי רצועת עזה אינם שבעי רצון מההתנהלות הברברית של חמאס, האזרח הפשוט מבין כי חמאס מביא על תושבי עזה אסון שיהיה להם קשה להתאושש ממנו".