מקורביו של חייל צה"ל טענו שמפקד פלוגה, קצין בדרגת סרן, היכה לוחם שלו – וביחידה ניסו לטייח את התקרית. לדבריהם למרות שהמפקד הודיע לחייליו שיועמד לדין הוא קודם ועלה מאז בדרגה.

החייל סיפר למקורביו שהאירוע התרחש לפני כשבועיים. הלוחמים החליטו לערוך ערב הווי, "דירבוק" בסלנג הצבאי, בישיבה על ספות ליד חדר האוכל הפלוגתי.

לדבריהם, המ"פ בדרגת סרן לא אהב את העניין, בנימוק שהחיילים לא שומרים מספיק מרחק אחד האחד מהשני לאור ההנחיות שניתנו עקב מגפת הקורונה.

אחר כך, סיפר החייל למקורביו, קרה האירוע החמור. "בסביבות 12 בלילה ובחושך מוחלט הייתי בדרך למגורים", שיחזר החייל, "ופתאום מישהו תקף אותי בבעיטות. כשהרמתי את הראש ראיתי שהמ"פ הוא זה שמכה אותי בפנים, קילל אותי ומשך לי בחולצה. ניסיתי להתגונן ולא הצלחתי. איש סגל נוסף היה עד לאירוע".

הסיבה לטענת מקורביו הייתה אותו ערב שארגנו והרגיז את המ"פ. עוד ציינו כי החייל סיפר על כך להוריו והם התקשרו למג"ד וביקשו ממנו לטפל בקצין שהיכה את בנם. לדבריהם, המג"ד בתגובה זימן את החייל והודיע לו שהמ"פ יועמד תוך שבוע לדין אצל המח"ט, קצין בדרגת אלוף משנה.

לטענתם, המ"פ אף סיפר ללוחמים שהוא יועמד לדין אחרי שמיד לאחר האירוע שוחח עם המג"ד והתנצל בפני החייל והוריו, כשטען שמחסור בשעות שינה הוביל אותו למעשה החמור. כאמור, שבועיים עברו מאז התקרית ולטענת מקורבי החייל לא רק שהמ"פ לא עמד לדין בזמן הזה, הוא אף קודם והועלה לדרגת רב סרן.

"היינו המומים", ציינו מקורבי החייל. "מעלים בדרגה את המ"פ שהיכה לוחם, מבלי שכלל הועמד לדין. איזה מסר מעבירים הקצינים ללוחמים, שמותר להכות לוחם ולא לעמוד לדין? אם זה היה מקרה הפוך שחייל מכה קצין הוא מזמן היה יושב בכלא".

מדובר צה"ל נמסר בתגובה:

"צה"ל רואה בחומרה אירועים מסוג זה ופועל על מנת למגרם. בצה"ל אין מקום לאלימות מכל סוג. המקרה דווח באופן מיידי ותוחקר ע"י מפקד הגדוד וע"י מפקד החטיבה. המ"פ יישפט בחומרה ביממה הקרובה".