חייל בשירות מילואים שהגיע בשבוע שעבר לקורס בבסיס עיר הבה"דים של צה"ל גילה לתדהמתו שהג'יפ הפרטי שלו נגנב מחניון הבסיס, לטענתו.

"החבר שלי יצא החוצה ונדהם לגלות שאין לו איך לחזור הביתה", סיפר ליאור שורקה, חברו לצוות של בעל הרכב בשיחה עם mako. הוא העלה פוסט זועם לרשתות החברתיות ובו לדבריו סרטון מצלמות האבטחה המתעד את אותה גניבה. בתוך שעות הפך הפוסט לוויראלי וזכה לתגובות רבות וזועמות של משרתים נוספים במילואים.

ליאור וחיילי מילואים נוספים טוענים כי מדובר בתופעה. לדבריהם הגנבים לא חוששים לפעול לעיני כל ובחניונים מוארים כשהמשרתים במילואים מרגישים חסרי אונים.

"אנחנו באים לשרת את המדינה ואין מי שישמור לנו על הרכוש כשאנחנו באימונים או בקורסים. גונבים תחמושת משטחי אימונים וציוד צבאי יקר ערך וגם חפצים אישיים של חייל מילואים. מישהו צריך לעשות לזה סוף".

"במקום להתעסק באימונים לקראת תעסוקה מבצעית אני והחברים שלי עסוקים בלעשות מארבים כדי לתפוס את אלו שגונבים לנו כלי רכב ואמצעי לחימה יקרים", טוען א', מילואימניק שרכבו נגנב לפני כמה חודשים.

המשרתים במילואים טוענים כי כנופיות שחלקן מהפזורה הבדואית, מגיעים בחלק מהמקרים לבושים במדי צה"ל ומתחזים לחיילים כדי שלא להיתפס.

"למה אין פטרול של חיילים בחניון?", תהה מפרסם הסרטון ליאור שורקה. "הצבא והמשטרה צריכים להקים יחידה מיוחדת של עשרות אנשים שיטפלו רק בתופעה הזו. זו פגיעה לא רק בחיילים אלא גם בביטחון המדינה כי גונבים ציוד צבאי. זו הפקרות שהגנבים עושים מה שבא להם ולאף אחד לא ממש אכפת".