חן וינקלר, איש מילואים ותיק, חשב איך יוכל לחבר ישראלים רבים להוויית המילואים ולאפשר להם להביע את ההערכה שלהם למשרתים התורמים מעצמם. מאחר ומלבד היותו קצין במילואים הוא גם אמן יוצר, הוא יזם אירוע חווייתי, שבו יתקיימו שלל אירועי תרבות ופנאי לכל המשפחה, וחלק מהכנסותיהם יועברו כתרומה לחיילים בודדים.

וינקלר, אל"מ במיל' בחטיבת השריון, הוא אמן בינלאומי המתנדב למעלה מחודשיים בשנה למילואים ובשנתיים וחצי האחרונות, עובד על תערוכה שנקראת 'מילואים - יומן מסע' וכולה הוקרה למערך המילואים.

התערוכה תוצג במהלך חודש אפריל בגלריית עמיעד בתל-אביב ולוקחים בה חלק גם מפקדת קצין מילואים ראשי, ארגון בהצדעה, עיריית תל-אביב וארגונים נוספים. במהלכה יתקיימו גם אירועים בהם פאנל בו יתארחו קצין המילואים הראשי ארי סינגר ומרים פרץ, שידברו על שירות צבאי מזווית אישית, ערב הצדעה לחייל הבודד ואירועים נוספים.

מילואים יומן מסע (צילום: חן וינקלר)
"נגמ"ש ומסוקים" המבוסס על סיטואציית קרב באימון | צילום: חן וינקלר

בתערוכת ההוקרה, יוצגו רגעים וזיכרונות שצבר האל"מ-אמן לאורך השנים ודרכם מספר על העשייה של המילואימניקים, הנתינה מעצמם, הרעות והערבות ההדדית המאפיינות אותם. העבודות - צילומי מילואים שצילם במשך עשרות שנים ופסלים שיצר מבקשים להביע את ערכי אהבת הארץ והגנה עליה. התערוכה משתרעת על פני 800 מ"ר וכוללת מיצגי אמנות גדולי ממדים.

"כולנו מתגייסים ברגע נתון, עוזבים את שגרת החיים והנוחות ויוצאים לשרת את המדינה", מציין וינקלר. "רבים מהמשרתים במערך המילואים מכירים את אותה בערה פנימית לעניין - לישראליות, לחברות, לחוויות ולקשרים האמיצים שיכולים להיווצר רק דרך מסגרת ייחודית זו. עבורי, התערוכה היא חלום שהתגשם, הדרך שלי לחבר בין העולמות האהובים עליי".

חן וינקלר (צילום: מירב מלחי)
חן וינקלר | צילום: מירב מלחי

המיזם מיועד לציבור, פורס ומעצים את החיבור שבין חייו הפרטיים של המילואימניק לבין התגייסותו למען הצבא והמדינה, ונועד להגביר את המודעות לשירות המילואים ולעודד התנדבות אליו. במהלך האירועים שיתקיימו סביב התערוכה ייקחו חלק גם הרמטכ"ל רב-אלוף אביב כוכבי, מנכ"ל רפאל - אלוף במיל' יואב הר אבן ואחרים. בימים אלו נפתח מייזם הד-סטרט בסיומו יתרמו 10 אחוז מההכנסות ל'קרן אחי' - כפר לנערים בסיכון וחיילים בודדים.

תערוכת 'מילואים - יומן מסע' מיועדת לקהל הרחב ללא תשלום בין התאריכים 4-28 באפריל, מרכז עמיעד 12 יפו. שעות פתיחה - א'-ה', שבת: 10:00-22:00, שישי: 10:00-16:00, ערבי חג: 10:00-12:00.