החל מהיום (ראשון) מועמדים לשירות ביטחון - צעירים וצעירות לפני הגיוס - שקיבלו זימון מהצבא, יוכלו לנסוע בתחבורה הציבורית חינם אל הזימון וחזרה ממנו, ללא הצורך בשוברי הנסיעה שחולקו ביחד עם הזימונים במשך עשרות שנים.

בחברת רב קו אונליין מסבירים כי המלש"בים יוכלו לקבל הסדר נסיעה המתאים ליום הזימון ישירות לכרטיס הרב קו שברשותם.

איך זה אמור לעבוד? מספר ימים לפני תאריך הזימון, יוזמן עבורם חוזה מיוחד לנסיעה חופשית בכל אמצעי התחבורה ברחבי הארץ. לקראת הזימון, המלש"בים יטענו ברב-קו אונליין את החוזה המיוחד לכרטיס באתר "מתגייסים" של צה"ל.

ביחידת "מיטב" של צה"ל מסבירים שהמלש"בים צריכים להיכנס לאזור האישי באתר מתגייסים, למלא מספר סידורי תחת הכותרת "פרטים אישיים" שנמצאת ב"פרופיל שלי" ו-48 שעות לפני מועד הזימון יוכלו להטעין את חוזה הנסיעה באפליקציית רב קו אונליין או באחת התחנות.

>>איך טוענים רב קו? כל הפתרונות

ברב קו אונליין אומרים כי יוזמה זו תעניק למלש"בים ולמלש"ביות: "פתרון קל ופשוט שיאפשר להם לנסוע בתחבורה הציבורית בחינם באמצעות כרטיס הרב קו שברשותם".

מפקד יחידת "מיטב" מסביר כי: "החידוש יאפשר לחסוך את משלוח הצו לצד וידוא כי גם אם הצו לא מגיע - המלש"ב לא יצטרך לשלם מכיסו על ההתייצבות. הרב קו פותר בעיה זו, לצד ביטול הצורך להוציא צווים כתובים המבזבזים נייר ועלויות משלוח". בימים אלו נערכים בין היתר ימי סיירות בצה"ל, והגיוס המשמעותי הבא צפוי בחודש מרץ 2020.