מעיין הלברשטט ואור אברמסון, מועמדות לשירות בטחון שנמצאות לפני הגיוס לצה"ל הגישו השבוע בקשה לבג"ץ לחייב את הצבא לגייס אותן כלוחמות בחיל השיריון. כזכור, לאחר כניסתו של רב אלוף אביב כוכבי לתפקיד הרמטכ"ל הודיעו בצה"ל על ביטול פיילוט שבחן שילוב לוחמות בתפקיד זה ונשים לא יכולות להתגייס אליו כרגע.

"נורא בעיניי ששיחררו בנות שריון שעברו פיילוט בהצלחה", ציינה אברמסון בראיון ל"חדשות הבוקר" (קשת 12). המלש"בית הוסיפה: "למדתי במכינה שמוציאה גרעיני שיריון כל שנה, שאלתי למה אנחנו לא יכולות גם. את הבנים לא שואלים ולבנות פשוט מחליטים שהן לא יכולות".

ארבע לוחמות סיימו קורס מפקדות טנקים‎
הלוחמות שסיימו בהצלחה קורס מפקדות טנקים | צילום: דובר צהל, חדשות

מעיין הלברשטט הסבירה מה מניע אותה: "אני לא מצליחה להבין איך אנחנו עדיין בשלב בו אני צריכה להילחם על משהו שאני כל כך רוצה אחרי שהיה פיילוט שהצליח. אני מסוגלת אבל בגלל שלא מאמינים אנחנו לא יכולות להיות שם".

המלש"בית הוסיפה: "אני חושבת שצריכים לבחון אותנו על יכולת ולא על מין ומקווה שהנערות הבאת שיחלמו לשרת בשיריון יוכלו להגשים את זה בזכות המאבק".

אברמסון מצידה סיכמה ואמרה: "שובצתי כלוחמת בחטיבת החילוץ ואתן את כל כולי, אבל אני חולמת להיות מפקדת טנק וגדודים מעורבים לא עוברים את הגבול במלחמה. רציתי לעשות בדיוק כמו הבנים ולעתירה יש ערך לשוויון ולקידום נשים".