סעודיה טוענת שסיכלה מתקפה משמעותית של מטוסים חמושים ללא טייס ששוגרו לעברה מתימן. כך דיווחה בסוף השבוע התקשורת הסעודית.

על פי משרד ההגנה הסעודי, מדובר במל"טים חמושים ו'מתאבדים' (מתרסקים על המטרה ומתפוצצים), שבעה מהם יורטו עוד מעל לשטח תימן. שאר המל"טים החלו להתפזר למטרות שונות.

עוד על פי סעודים המטוסים שוגרו על ידי המורדים החותים בתימן בכמה מקבצים לאורך יום שבת עד חצות. בסך הכל טוענים הסעודים כי מערך ההגנה האווירי שלהם השמיד את כלל המל"טים ששוגרו לעברם, 17 במספר.

הסעודים פרסמו מספר סרטונים (ראו אחד מהם בראש הכתבה) בהם ניתן לראות את יירוט המל"טים ששוגרו על ידי החות'ים, כשהם מתפוצצים בשמי הממלכה. רק שלושה ימים קודם לכן, שוגרו מספר מל"טים מתאבדים לכיוון סעודיה וחלק מהם הופלו על ידי מערכות נ"מ. אחד מהם מסוג קאסף מתוצרת איראן יורט על ידי מטוס קרב F-15, כך על פי דיווחים מקומיים אליהם צורף סרטון.

מאז פרצה מלחמת האזרחים בתימן, שסעודיה תפסה בה צד, משוגרים טילים ומל"טים לעבר סעודיה. המתקפה האחרונה נחשבת לאחת מהגדולות שבהן. הסעודים, יש לציין, הוכיחו שיפור משמעותי ביכולות ההגנה וההתמודדות שלהם עם טילים ומטוסים ללא טייס.

בספטמבר 2019 שוגר מאיראן מטח שכלל כ-10 טילים ועוד 20 עד 25 מל"טים תוקפים ומתאבדים שפגעו במתקני הנפט בסעודיה. בעולם וגם בממלכה הופתעו מהיכולות של איראן ונושא המתקפה המשולבת של טילים וכטב"מים תפס את הכותרות.

נראה שמאז הסעודים למדו את הנושא והפיקו לקחים. לעבר הממלכה הסעודית שוגרו לא מעט טילים ומטוסים ללא טייס, שרובם יורטו ולא פגעו במטרתם.