טיל מדויק ששיגרו המורדים החותים בתימן פגע ברכב בו נסע כוח מהקואליציה בהובלת סעודיה סמוך לגבול בין המדינות. כך עולה מדיווח בערוצים לא רשמיים שעוקבים אחר הסכסוך בין הצדדים.

בתיעוד באורך כדקה שעלה אמש (שלישי) לרשת נראה טנדר שבו נסעו על פי הדיווח כוחות מהקואליציה הערבית שמובילה סעודיה יחד עם כמה ממדינות המפרץ.

כמה שניות לתוך הסרטון נראה עצם בהיר שנע במהירות לעבר הרכב, פוגע בו ואז מתרחש פיצוץ. הרכב נראה ממשיך בנסיעה עוד כמה מטרים בודדים ואז נעצר ועולה באש.

לפחות שניים מנוסעי הרכב נראים כשהם מצליחים לברוח בריצה מהטנדר הבוער למרות הפגיעה המדויקת. לא דווח האם אלו כל נוסעי הרכב והאם מישהו נהרג.

במקביל הטלוויזיה הסעודית דיווחה כי כוחות הקואליציה סיכלו והשמידו מטוס חמוש ללא טייס ששיגרו לעברם החותים. דובר הכוחות החותים טען מצידו כי כוחותיו תקפו בסיס אווירי ויעד נוסף בסעודיה באמצעות שני מל"טים. עוד טען האחרון כי בניגוד לפרסומים בסעודיה, היתה פגיעה מדויקת במטרות.

החותים נחשבים לנתמכים על ידי איראן הנחשבת גם לספקית הנשק העיקרית שלהם. למעשה הלחימה בין סעודיה ותימן מאפשרת לאיראנים לבחון ולהציג יכולות שונות שהם מפתחים, בעיקר בתחומי הטילים והמטוסים ללא טייס.

בישראל עוקבים אחרי הסכסוך והתקיפות בגזרת סעודיה ותימן, לוקחים בחשבון אפשרות שבמקרה של עימות עתידי כלשהו עם האיראנים הם ינסו לשחזר וליישם מתקפות שצלחו נגד סעודיה.

בעבר אף העריכו גורמים ישראלים כי איראן מעורבת בהקמת בסיסי מל"טים וטילים של החותים בתימן, שבעצמם איימו לירות לעבר ישראל ("יש לנו בנק מטרות") מתוקף הגישה שיש להם לים האדום ולאילת.

נראה כי הצדדים במלחמה בתימן ממשיכים להחליף ביניהם מהלומות ולמרות הדיווחים על יוזמות להסכם הפסקת אש, הדבר עוד רחוק מלהתממש.