הפנטגון החליט להציב בפיקוד אירופה של צבא ארה"ב שתי יחידות חדשות "כוח משימה לפיקוד רב זרועי ומשימות באש" (MDTF). מדובר ביחידות שהקמתן החלה לפני מספר חודשים, אחרי הצלחה של היחידה הראשונה מהסוג הזה שפועלת באזור הפסיפי ומתאמנת גם לצד צבאות זרים.

היחידות החדשות מבטאות את הקונספט הקרבי העתידי של צבא ארה"ב וההכנות לאפשרות של מלחמה מול האיום הרוסי בעתיד.

כל אחת מהיחידות האלה מונה כ-500 חיילים וקצינים כאשר על פי הדיווח, "הם יגיעו לאירופה כבר בחודשים הקרובים". הכוונה של צבא ארה"ב להפעיל את היחידה הראשונה בגרמניה כבר ב-16 בספטמבר השנה. טרם הוחלט היכן יציבו את היחידה השנייה ויתכן שהיא תוצב בבריטניה או קרוב יותר לגבול הרוסי, בפולין.

כוח המשימה החדש ישלב בין מספר תפקידים ותחומים שישפרו את יכולות הלחימה של המסגרת. מדובר ביחידה שתפעיל גם חטיבת חי"ר ממוכנת, ארטילריה ניידת שניתן להעביר גם באמצעות כלי טיס, כוח אווירי הכולל מסוקי סער וקרב לצד מערכות נ"מ.

בנוסף לכל אלה גם צוות ממומחים ללוחמה אלקטרונית וסייבר ומומחי לוחמת חלל מפיקוד החלל שהוקם לאחרונה. "יחידה מהסוג הזה שתפעל לצד צוותי קרב משולבים, תייעל את יכולת הלחימה והקטלניות של כלל הכוחות", נמסר מטעם הצבא האמריקאי.

עוד ציינו שם כי היחידה החדשה תשלב בין יכולות הלוחמה המסורתיות, חי"ר, טנקים, תותחים וכלי טיס, יחד עם מה שהוגדר כ"תחום הלוחמה המודרנית ועתידית" ותביא אמצעים שקיימים בסייבר והחלל לדרג הטקטי בשטח.

היחידה (צילום: USAF/Tech. Sgt. Sandra Welch)
יפעילו אמצעים מיוחדים. לוחמי צבא ארה"ב | צילום: USAF/Tech. Sgt. Sandra Welch

"סביבת המבצעים משתנה ללא הרף ודורשת יכולות גבוהות יותר", אמר גנרל כריס מוהאן. "זאת די להבטיח שיש לנו את התשתית הנדרשת ללחימה ולתמיכה בבעלי בריתנו ושותפינו".

כבר תקופה ארוכה שבצבא ארה"ב ובפנטגון מנהלים דיונים על אופי היחידות הלוחמות בשדה הקרב העתידי. כבר עשרות שנים שהם פועלים במסגרת של יחידות משולבות במסגרות שונות, שהגודל ואמצעי הלחימה שלהן משתנה - על פי המשימה.