אנשי הקמפיין לבחירות של נשיא ארה"ב, דונלד טראמפ, עשו טעות מביכה למדי דווקא כשרצו להציג את התמיכה שלהם בחיילים. זה קורה במהלך אירועי יום הזיכרון לפיגועי ה-11 בספטמבר, כאשר הפיצו מודעה עם הקריאה "תמכו בחיילים שלנו".

רק שהמסר נכתב על תמונה ובה צללית של מטוסי קרב רוסים מסוג מיג 29 וגם החיילים ממש לא אמריקאים, כנראה גם כן רוסים בהתחשב בעובדה שהם נושאים רובי קלצ'ניקוב.

נראה שאנשי הקמפיין של טראמפ לא התאמצו יותר מדי ופשוט לקחו תמונה מאתר למאגרי תמונות בתשלום. אתר בו ניתן למצוא אלפי תמונות של הצבא האמריקאי אבל גם של צבאות נאט"ו, רוסיה ונוספים. כלי תקשורת בארה"ב, בראשם "פוליטיקו" שעלו די מהר על הטעות ביקשו את תגובת אנשיו של נשיא ארה"ב, אולם אלה סירבו להגיב.

התמונה (צילום: מסך)
מטוסי מיג ורובי קלצ'ניקוב. התמונה הבעייתית | צילום: מסך

העובדה שהרוסים הם נושא רגיש בארה"ב כמו גם זה שצבא ארה"ב נחשב לגוף נערץ במדינה, עוררה לא מעט רעש סביב הנושא. בטח כאשר מדובר בטעות שנייה.

הפעם הקודמת הייתה מביכה הרבה יותר. זה קרב בקמפיין הבחירות הקודם לנשיאות, אז פורסמה שוב מודעת תמיכה בצבא ארה"ב, רק שעל הדגל האמריקאי העלו תמונה של חיילים נאצים ממלחמת העולם השנייה. הביקורת הגיעה מהר והתמונה נמחקה, אולם רבים הספיקו לצלם את המסך ולהפיץ את זה ברשתות החברתיות.

טראמפ וטייס 35-F (צילום: Alex Wong, GettyImages)
טראמפ. דווקא יודע איך נראה מטוס של חיל האוויר האמריקאי | צילום: Alex Wong, GettyImages