בסרטון שמופץ ביממה האחרונה ברשת (ומופיע כאן למעלה) נראה לכאורה תיעוד מתא הטייס של תקיפה אווירית כנגד מחבלי ארגון דאעש בסיני, שעדיין לא ברור מתי צולם. דרך מסך תא הטייס ניתן לראות בו את רגע הפגיעה בחוליה על הקרקע.

הטענות ברשת הן כי מדובר במטוס "סופר טוקאנו" של חיל האוויר המצרי שתקף חוליית דאעש בצפון סיני. בתחילת הסרטון נראים שלושה כלי רכב בשטח מדברי ולידם מספר דמויות, שבשלב מסוים מנסות להימלט. ככל הנראה הם זיהו את האיום אבל זה היה מאוחר מדי, ואז מגיע רגע הפיצוץ.

בין תיעודי התקיפות בסרטון, רואים גם את הטייס שפניו טושטשו מצלם סלפי ונראה מרוצה. בעבר התפרסמו לא מעט סרטונים של טייסים שתיעדו את עצמם מכל רחבי העולם. עדיין, נדיר להיתקל בתיעוד כזה של חיל האוויר המצרי.

החיל מפעיל כמה עשרות מטוסי סופר טוקאנו, רובם משמשים לאימונים. הדגם החמוש של המטוס מסוגל לשאת 2.2 טון חימוש הכולל טילים, פצצות ורקטות. יכולתו של המטוס לשהות זמן רב מעל למטרה הופכת אותו ליעיל מאוד בסיוע לכוחות יבשה וציד חוליות טרור, כפי שקורה לא מעט בסיני ואזורים אחרים בו הוא מופעל.

בשנים האחרונות מצרים מנהלת מלחמת חורמה נגד ארגוני הטרור שפועלים בסיני, בעיקר בצפון, כשחיל האוויר המצרי מבצע גיחות תקיפה בתדירות גבוהה. על פי פרסומים זרים ישנו שיתוף פעולה בין צבא מצרים לכוחות הביטחון של ישראל במאבק בטרור בסיני.

צבא מצרים נגד דאעש בסיני (צילום: وزارة الدفاع المصرية , YouTube)
הלחימה נמשכת. צבא מצרים נגד דאעש בסיני | צילום: وزارة الدفاع المصرية , YouTube