בחודש שעבר התרסק בסיני מסוק מכוח המשקיפים הבינלאומי. 5 חיילים אמריקאים היו בין ההרוגים כתוצאה מההתרסקות ופצוע אחד חולץ במסוק צה"ל, שהציע סיוע במסוק משלו עליו היו לוחמי יחידת החילוץ 669 - שחילצו את הפצוע ופינו אותו לבית חולים סורוקה בישראל.

בארה"ב, קיבל הסיפור הזה טוויסט מפתיע בימים האחרונים והגיע עד למסדרונות הפנטגון.

זה קרה לאחר שגנרל בדימוס תומאס מקינרני, טייס קרב ולשעבר סגן מפקד חיל האוויר האמריקאי, הפיץ ברשת ובהרצאות שנתן תיאוריית קונספירציה, לפיה החיילים שנהרגו באותה התרסקות בסיני הם בכלל לוחמי יחידה מיוחדת, שנהרגו בפעולה כביכול של ה-CIA בגרמניה.

על פי אותה תיאוריה שהטייס לשעבר היה המפיץ המוביל והבכיר שלה, הם פרצו כביכול למתקן בו הוחזקו הוכחות להטיית תוצאות הבחירות בארה"ב והעברה של קולות מצביעי דונלד טראמפ לטובת ניצחונו של ג'ו ביידן, כך לטענתם.

העובדה שגנרל בדימוס שהיה סגן מפקד חיל האוויר האמריקאי וזכה לעיטורים על שירותו במלחמת וייטנאם, הוא שהוביל את הפצת תיאוריית הקונספירציה הזו, גרמה לכך שהפנטגון ופיקוד הכוחות המיוחדים של ארה"ב הוציאו הודעת הכחשה רשמית בנושא.

"אין אנשי צבא וכוחות מיוחדים אמריקאים שנהרגו במהלך פעולה לתפיסת שרתי מחשב בגרמניה כחלק ממבצע של ה-CIA", הובהר מעל לכל ספק בהודעת ההכחשה הרשמית של הפנטגון ופיקוד הכוחות המיוחדים.

בארה"ב אף מדווחים שעל פי כל הגורמים הרשמיים מבצע כזה כלל לא היה. כך, הפך מה שהחל כשמועה ברשתות החברתיות לסיפור שהביך את מערכת הביטחון האמריקאית, שם ממשיכים לטעון בתוקף כי: "מדובר בטענות כוזבות".