לפחות 8,000 אנשי צבא אמריקאים משרתים בבסיס הענק שבבחריין במפרץ הפרסי המשמש כמפקדת הצי החמישי, מפקדה בה מוצבות מגוון טייסות של חיל האוויר והים האמריקאי, אנשי מודיעין, כוחות יבשה ועוד.

לאחרונה פרסם הצי הודעה חריגה למלחים שלו המוצבים בבחריין והזהיר אותם מפני נשים המספקות שירותי מין, אך למעשה מנסות לאסוף מידע מודיעיני.

בקבצי וידאו ומיילים שנשלחו לכל מי שהוצב לאחרונה בבסיס שבבחריין, נמסר למשרתים החדשים שאותן נשים – במקור ממדינות כמו קולומביה, רוסיה ואוקראינה – ירצו לברר כל מיני פרטים עליהם.

"הן ירצו לדעת מה התפקיד שלך ולאן יש לך גישה, על איזו ספינה אתה משרת ואילו ספינות חדשות הגיעו". בצי לא ציינו איזה גוף מודיעין עלול לעמוד מאחורי אותן נשים, אם גורמים איראנים או שירותי ביון של בחריין עצמה.

ספינות הצי במפרץ הפרסי
"ירצו לדעת על איזו ספינה אתה משרת ואילו ספינות חדשות הגיעו" | צילום: MOHAMMED AL-SHAIKH/AFP via Getty Images

במסר למלחים ציינו בפני אנשי הצי שאותן נשים לא צריכות את המידע באמת אך סוחרות בו כדי לעשות הרבה יותר כסף. הכוונה היא שגם אם הן לא עובדות ישירות עם גופי המודיעין, הן מנסות לשאוב מידע מהחיילים והקצינים כדי לסחור בו.

בסוכנות לחקירות פליליות בצי (NCIS) ציינו כי אנשי הצי האמריקאי הם יעד נחשק, "בגלל שיש להם שכר גבוה והם מתחלפים כל שנה-שנתיים, לכן תמיד יהיה פרצוף חדש והעסק ימשך". בצי מזהירים שהדבר נכון לעוד כמה נמלים גדולים בעולם מהם הצי האמריקאי פועל, למשל בתאילנד.

עם שיטות דומות מתמודדים גם בצה"ל, שם חשפו ביולי 2018 את מבצע "לב שבור", שבו סוכל ניסיון חמאס לפתות מאות חיילים באמצעות הודעות רומנטיות ומיניות מדמויות נשים פיקטיביות, שהן למעשה אנשי ארגון הטרור.