הצי האמריקאי אישר לפרסום את זהותן של שתי נשות הצוות שנהרגו בסוף השבוע האחרון בהתרסקות מטוס אימונים מסוג T-6B טקסאן בשכונת מגורים באלבמה. ההרוגות הן לוטננט ריאנה רוז (30) שהייתה מדריכת טיסה ואיתה מורגן גארט, קצינה במשמר החופים שהייתה חניכה בקורס טיס של הצי. "הרוח, החברות, המקצועיות והמסירות שלהן למדינה לא ישכחו", צוין בהודעה הרשמית.

התאונה הקטלנית התרחשה ביום שישי האחרון, כאשר מסיבה שאינה ברורה מטוס האימונים התרסק בלב שכונת מגורים כשהוא פוגע בשני רכבים ובית, מה שגרם לשריפה גדולה ולפציעתם של שני אזרחים. נסיבות התאונה נחקרות. 

על פי הודעת הצי לוטננט רוז סיימה את קורס הטיס בשנת 2012. בין השאר היא שירתה במשך כשלוש שנים כטייסת מסוקי "בלאק הוק" בטייסת הקרב הימית ה-26, לפני כשנתיים עברה להיות מדריכת טיסה בטייסת ההדרכה האווירית ה-2. טייסת זו מכשירה את כל הטייסים של הצי, מארינס ומשמר החופים בשלב הטיסות הראשונות שלהם.

גארט, ההרוגה השנייה בתאונה, הייתה קצינה במשמר החופים האמריקאי ובמסלול ההכשרה של טייסת בשירות. היא סיימה את ההכשרה שלה באקדמיית משמר החופים בשנת 2019. במקביל הייתה ספורטאית מצטיינת שייצגה את המחזור שלה בתחרויות ריצה רבות. היא הייתה אמורה להיות בהמשך טייסת במשמר החופים ובצי.

(בסרטון המצורף: הזירה לאחר ההתרסקות).

השתיים טסו במטוס T-6 טקסאן המשמש כמטוס אימון והדרכה בשלב הבסיסי של הכשרת טייסים. מדובר במטוס הדרכה מתקדם ונוח מאוד המשמש חילות אוויר רבים בהכשרה של הטייסים שלהם, כולל חיל האוויר הישראלי שקיבל בשנת 2009 את המטוס שזכה לשם "עפרוני".