יצרנית נשק אמריקאית מחלקת נשק בחינם (צילום: tracking point)
הנשק הזה עולה 10,000 דולר, אתם יכולים לקבל אותו בחינם | צילום: tracking point

אם אתם במקרה אמריקאים שמתכננים לנסוע למזרח התיכון במטרה להילחם בדאע"ש או באל-קאעידה, לחברה הזאת יש מבצע מיוחד להציע לכם: נשק מתקדם בשווי עשרות אלפי דולרים, חינם אין-כסף. יצרנית הנשק טראקינג-פוינט מטקסס מציעה 10 רובי M600 ו-M800 מתקדמים לכל ארגון או אזרח אמריקאי שמבטיח לייבא אותם באופן חוקי למלחמה בטרור במזרח התיכון.

>> מכורים לפז"ם? כך תקבלו את הידיעות ישר לסלולר

"זה קשה לשבת בצד ולראות מה מתרחש שם. אנחנו רוצים לעשות את החלק שלנו", מסביר מנכ"ל החברה, ג'ון מקהייל. "עשרה נשקים לא נשמע כמו הרבה, אבל הקטלניות שלהן מהווה מכפיל כוח משמעותי. עשרת הנשקים הללו ירגישו לאויב כמו מאתיים". אם לא יוצא לכם לקפוץ לסוריה בזמן הקרוב ובכל זאת אתם חושקים בנשקים המתקדמים של החברה, קחו בחשבון שמחירו של הנשק שמציעה החברה מדגם M-600 עומד על 9,995 דולרים ומחירו של דגם ה-M800 המתקדם יותר עומד כיום על 15,995 דולרים.

"אנחנו בהחלט מאמינים שהנשקים יצילו חיים רבים ויאפשרו ללוחמים לפגוע במחבלים", מוסיף מנכ"ל החברה. הנשקים החכמים של טראקינג-פוינט מכונים "רובי דיוק מודרך", והם עוצבו במטרה להתגבר על גורמים שיכולים להשפיע על הדיוק של היורים, כמו רתע, מהירות הרוח או הטמפרטורה בסביבה. כמו כן, הם מנטרלים טעויות אנושיות נפוצות, כמו שגיאות בחישובי טווח הירי. חלק מהנשקים יועברו ישירות לצבא ארצות הברית וחלק לאזרחים נבחרים.

עוד ב- פז"ם: