משגר רימונים רב פעמי
שדה הקרב טכנולוגי מתמיד | צילום: H&K

התקציב הביטחוני של מדינות העולם מגיע לטריליוני דולרים, רובם מושקעים בהחזקת צבאות. מאות מיליונים נוספים מושקעים במחקר ופיתוח של נשק העתיד, כזה שיהיה קטלני יהרוג מהר ובאופן מדויק. כמה כלי הנשק המהפכניים כבר נמצאים בשדות הקרב, חלק ביחידות צבאיות וחלק אחר במגזר הפרטי. הם שומרים על החיילים או המאבטחים ומסייעים לחזור הביתה בשלום. קבלו הצצה לכמה כלי נשק מטורפים במיוחד שנמצאים על המדף.

9. FMG-91 נשק העתיד של אבטחת האישים

מדובר באב טיפוס שפותח עבור השרות החשאי של ארה"ב ומשם, כך מקווים המתכננים, לשאר העולם. ה-Folding Machine-Gun  אמור להראות כמו משהו תמים. סוללה של מחשב או סתם קופסה קטנה עם ידית, שנפתחת ומתגלה כאקדח 9 מ"מ עם מחסנית ובה 30 כדורים. כמו כן, ישנה אפשרות להתקין על הנשק הזה גם ציין לייזר או פנס קטן תלוי על פי בחירת הלקוח. העיקרון המנחה זה אפשרות הסוואה של הנשק כולל בכיס מכנסיו של המאבטח. מדובר בכלי קטלני ובו מנגנון של אקדחי גלוק מסוגים שונים ומאפשר ירי חצי אוטומטי או אוטומטי מלא.

8. האקדח הדיגיטלי

לאקדח הדיגיטלי יש מנגנון בטיחות אלקטרוני שמנטרל אותו כשצריך ושולט עליו באמצעות מה שנראה כמו שעון יד. גם השעון עצמו מאובטח וניתן להשתמש בו רק אחרי זיהוי בטביעת אצבע של בעל האקדח המורשה. באמצעות השעון ניתן לאשר ירי באקדח ואפילו להגביל את זמן הירי באמצעות פונקציה של נעילה עם טיימר. על האקדח יש מספר נורות לד. כאשר הן בצבע אדום, המשתמש יודע שהנשק מנוטרל וצבע ירוק מסמן שהוא חם ומוכן לירי. על זה נאמר הנשק המושלם לגופי אכיפת חוק.

>> נושמים צבא? לסיפורים הכי מעניינים, הצטרפו לפייסבוק של פז"ם

7. KAC M110 רובה צלפים מושתק

רובה צלפים חצי-אוטומטי שיורה כדורי 7.62 ואמור להחליף את ה M-24 בצבא ארה"ב. אחד מהשיפורים של הנשק הזה ביחס למה שהוא היה בעבר זה כת מתכווננת, מה שהוכנס כלקח ממלחמות עירק ואפגניסטן המאפשר התאמה לאפודי מגן שונים של החיילים. יש לו טווח אפקטיבי של 800 מטר ודיוק משופר ביחס לרובים הקודמים ובנוסף, מנגנון ירי חצי אוטומטי המוזן ממחסנית של 20 כדור, כלומר, ירי מהיר של כדורים במידה והצלף לא פגע בירייה הראשונה. בעבור היחידות מיוחדות, האמריקאים הוסיפו יכולת השתקה. לא פחות חשוב – ניתן להצמיד לרובה מערכת של כוונות שמאפשרות לצלף לפעול בלילה כמעט כמו ביום.

6.  LTLX7000 Shotgun כוח לא קטלני לכל טווח

על פי היצרנית, הנשק הזה יפגע במטרה באותו הדיוק ובאותה העוצמה ללא קשר לטווח הירי. איך? פשוט מאוד. כל מה שצריך לעשות זה להגדיר את המטרה לכוונת האלקטרונית של הרובה. היורה ממקם שתי נקודות אדומות: אחת לראש המטרה והשנייה לרגליים שלה (מרכז מסה).  הכוונת האלקטרונית מחשבת את העוצמה הדרושה לנטרול המטרה ואז היורה משחרר כדור לא קטלני שמעיף כל אחד מבלי לפצוע אותו, בין אם הוא יורה ממרחק של מטרים בודדים ובין אם מעשרות מטרים. זה ללא ספק יכול לחסוך הרבה הרוגים כתוצאה מכדורי גומי או נשקים אחרים שאמורים להיות לא קטלניים אך הביאו למוות בכל זאת.

5. M-32 משגר רימונים קטלני

הרימון נחשב לאמצעי קטלני ומפחיד, עכשיו תארו לעצמכם חייל שיורה שלושה כאלה בשניה או 18 בדקה. לא נעים. זה רק חלק מהיכולות של הכלי הזה. הוא מסוגל לשלב בין ירי של רימונים נפיצים לרימוני עשן ואם צריך גם רימונים שחודרים שריון קל או כאלה שיש להם מצנח ומתפוצצים מטרים ספורים מעל לקרקע, ומפזרים רסס קטלני. בעזרת כוונת מתקדמת, היורה מסוגל לפגוע את כל הרימונים במטרה שהיא בגודל של משאית קטנה וממרחק של מאה מטרים.

4. HK M320 משגר רימונים ורסטילי

מדובר במשגר קטלני של H&K בעל מנגנון ירי "גבוה-נמוך" שמשפר את ביצועי הירי, הדיוק והטווח. ניתן לשאת אותו כמשגר נפרד או להצמיד אותו לרובה סער. ניתן לירות ממנו את כל סוגי הרימונים: עשן, נפיץ ונ"ט וכשצריך, גם כדורי 40 מ"מ לא קטלניים שנועדו לנטרל חשודים אותם רוצים לתפוס בחיים. כוונת הלייזר שלו מספקת דיוק גבוה במיוחד שניתן לקבל גם כשמבצעים ירי בלילה או במזג אוויר גרוע. הראשונים לקבל אותו היו המוטסת ה-82 שדיווחו על כך שהם מאוד מרוצים מהביצועים, די ברור למה הכוונה.

 

3. Barrett MRAD רובה צלפים ארוך טווח לכוחות המיוחדים

מדובר ברובה צלפים מודולרי שמבוסס על הברט הישן. את הרובה ניתן להתאים לכל יורה באופן אישי על ידי כיוונון הכת, ניתן להתאים אותו למגוון רחב של משימות ולהחליף לו את הקנה מקליבר 7.62 לקנה העיקרי בקוטר 0.338 העוצמתי. בניגוד לברט הישן, הוא הרבה יותר קל – פחות מעשרה קילוגרם וניתן לתחזק ולנקות אותו בצורה מאוד פשוטה גם ללא כלים מיוחדים. הטווח שלו חסוי, אבל בהתבסס על הדגם הקודם סביר להניח שהוא מגיע מאוד רחוק. העיקרון המנחה זה שהנשק מתאים את עצמו לכל משימה והלוחם לא נדרש להיסחב עם ארסנל שלם איתו לשדה הקרב.

2. The Beowulf הרובה שעוצר רכבים

בעיה נפוצה בשדה הקרב הנוכחי זה ההתמודדות של החיילים עם רכבים מתאבדים כשהם במחסום. זה יכול להיות רכב נפץ או כזה שמנסה לפרוץ מחסום ולדרוס את הכוח. הרובה הרגיל לא יעשה את העבודה ופה בדיוק נכנס האמצעי הקטלני הבא. כל מה שצריך זה שתי שניות והחלפת קנה ויש לכם ביד נשק קטלני שיעצור כל רכב ובמרחק בטוח. הכדור כל כך חזק שהוא מפוצץ את כל מה שבדרכו בין אם זה חלקים של רכב או לבנה של בית.

1. Metal Storm סופת אש קטלנית

מדובר בפטנט אוסטרלי שנועד להחליף את מנגנון הירי המכני בחשמלי. סופת מתכת מאפשר ירי של כמות כדורים גדולה או להפוך את הקליע לחודר שריון. בדרך כלל המנגנון יותקן במערכת בעלת מספר רב של קנים כאשר כל אחד מהם יורה אלפי כדורים בשנייה, מה שיוצר עוצמת אש חסרת תקדים. לא פחות חשוב – לא צריך מטוס או טנק כדי להרים את המערכת ורובן אמורות להיות מופעלות על ידי צוות של שניים שלושה חיילים. המערכת נמצאת עדיין בשלבי ניסויים אולם בשרות בתי הסוהר בארה"ב כבר חתמו על חוזה לאספקת מערכת שיורה כדורים לא קטלניים.

>> פשוט וגאוני: הפטנט שיציל חיילים שנפגעו מירי