כריס קייל (צילום: american sniper)
הצלף האגדי. כריס קייל | צילום: american sniper

השבוע יצא לאקרנים סרט המתעד את חייו ומותו של כריס קייל, אחד מהצלפים האגדיים של צבא ארה"ב. כבר הראנו לכם בעבר איך עובדים הצלפים בשדה הקרב, הפעם החלטנו להביא לכם את הסיפור של הצד השני, חיילים ומורדים שנפגעו, או כמעט נפגעו, על ידי צלפים ושרדו כדי לספר על זה.

רגע לפני שנתחיל, קבלו 5 עובדות שלא ידעתם על צלפים ורובי צלפים, מה שהופך אותם לאימה של כל לוחם.

בסרטון הבא ניתן לראות קרב סוער שפרץ בין כוחות ארה"ב לטליבן, אחד מיני רבים ולא משהו שנחשב למיוחד במלחמה הארוכה הזו. לא מעט לוחמים נהרגו במהלך השנים, אולם הסרטון הזה מתעד בחור בר מזל במיוחד, שספג קליע של צלף שאומנם כיוון לאן שצריך, אבל לא מספיק בדיוק. שימו לב לפגיעה ובעיקר להלם של הלוחם.

אתם בעמדת שמירה, חושבים איך להעביר את הזמן, ואז זה קורה. תגובת החייל הייתה קצרה: "פאק". נראה לנו שהוא גם שלח מכתב תודה למי שייצר את החלון הממוגן.

זה נראה כמו סרטון של צלף מול צלף, אם תרצו קרב הענקים, שתועד באחד מימי מלחמת האזרחים בסוריה. אומנם הצלף הזה הפסיד, אבל הוא שרד את היום.

קבלו סרטון של קרב סוער באפגניסטן, עם פגיעה מצמררת בלוחם שהפעיל את המקלע בהאמר. אין דבר יותר מפחיד מזה שאחד הלוחמים צונח פנימה כשהוא מקלל וצועק שנפגע. הצלף עשה עבודה מרשימה, כפי שניתן לראות, אולם למזלו של הלוחם זה הסתיים בנזק לקסדה בלבד.

חשבתם פעם איך זה לחטוף כדור בישבן? החייל שבסרטון הבא, ככל הנראה לוחם בכוחות המיוחדים של צבא בריטניה, סופג קליע הישר בישבנו, מקלל, צועק, אבל ממשיך להילחם כאילו כלום.

אי אפשר שלא להתרשם מקור הרוח של הלוחמים שבסרטון הבא. גם פה מדובר בקרב סוער, אבל מה שקנה אותנו היה התגובה של הלוחמים: דברים בסגנון של "וואו ראית את זה", כשהקליע מפספס אותם בסנטימטר.

אין ספק, צריך להיות גיבור של ממש כדי לצאת לרחוב בידיעה שצלף כבר פגע במישהו. בניגוד לסרטון המזויף שפורסם לאחרונה בסוריה, קבלו נער גיבור שחושף את עצמו כדי לסייע לאישה שנפגעה מצלף.

והנה לכם עוד חייל סורי בר מזל ומורד אחד מבואס. סנטימטרים בודדים, זה מה שהבדיל בין חייו ומותו של אותו חייל.

לא להאמין, הלוחם הבריטי הזה ספג כדור של צלף לפנים, אבל שרד ואפילו חזר לשרת ביחידה שלו.

החלטנו לסיים עם סרטון שכבר הבאנו לכם בעבר, בעיקר בגלל הסיפור המדהים של השורד והצלף. מדובר בחובש אמריקני שהיה בסבב שירות בעירק. נראה שהצלף הזה ישב הרבה זמן עד שהגיע ההזדמנות ללחוץ על ההדק. לא רק שהלוחם שרד את הפגיעה, כפי שהוא מספר הם גם פתחו במרדף אחרי אותו צלף ולכדו אותו בחיים.

שיהיה לנו סוף שבוע שקט.

>> הפיתוח הישראלי שמגן על חיילים מירי צלפים