משתלטים על מבנה מכל הזוויות

הצבא הבריטי פתח את שעריו בפני לוחמים מכל העולם – מבלי שהם בכלל צריכים לקום מהכיסא. סרטון ה-360 הזה מציג לוחמים מתאמנים במבנה נטוש, מסוקים חגים מעל והרבה יריות ופיצוצים, כשאתם כמובן יכולים לשלוט על זווית הצפייה. בונוס למי שיצליח לפענח את קולות הקשר במבטא הבריטי הכבד.

תצפית מרהיבה מהקוקפיט

בין אם בילדות חלמתם להיות טייסים ובין אם לא, להיות בקוקפיט זה תמיד מלהיב ומרגש. טייס F-5 בחיל האוויר השוויצרי מדגים לנו המראה, לופ ועוד באחד הסרטונים המושקעים ביותר שעלו ליוטיוב אי פעם, הסרטון זכה, ובצדק, ל-8 מיליון צפיות מגולשים מסביב לעולם שהרגישו ולו רק לארבע דקות איך זה להיות טייס.

מכבים שריפות

המשמר הלאומי של ארצות הברית אמנם לא נחשב ליחידה הכי יוקרתית או נחשבת, אבל בכל הקשור ליחסי ציבור, הוא דווקא במקום לא רע בכלל. בסרטון ניתן לראות את אנשי המשמר האזרחי משתפים פעולה עם כבאים ולומדים כיצד לכבות שריפות בשדה קוצים. את זה אנחנו רואים כמובן ממעוף הציפור, כשהמצלמה שמוקמה על גבי מסוק אפשרה לנו לקבל זווית שווה במיוחד למתרחש.

טיסה אווירובטית

מדי יום העצמאות, מדינת ישראל כולה מרימה מבט לשמיים כדי לצפות במטס המסורתי של חיל האוויר, אבל בארה"ב כמו בארה"ב – לקחו את זה צעד אחד (או אלף) קדימה. כוח ה"בלו אנג'לס" מורכב מטייסי מילואים של הצי האמריקאי, והוא מתמחה במופעי צוות אווירובטי, בעיקר בטקסים רשמיים וימי חג. הטייסת מטיסה מטוסי F-18 ומקיימת לפחות 70 מפגנים מדי שנה. הסרטון הזה מאפשר לכם לשלוט בזווית הצפייה באחד מהמופעים המרהיבים של הטייסת, רק תזכרו שלא מדובר בעניין פשוט - שהרי טייסי הבלו אנג'לס מתמודדים עם כוחות חזקים שיכולים אפילו להגיע ל-8 ג'י במהלך התמרונים.

חיל הים האוסטרלי מכה גלים

בסרטון הבא של חיל הים האוסטרלי מופיעה אוניית הלוחמה האמפיבית קנברה. נסביר שמדובר בכלי שיט מיוחד, סוג של נחתת שמסוגלת להוביל כוח קרקעי לחוף בשטח אויב ולאחר מכן לסייע לכוח בציוד, באספקה, וכן גם בסיוע אווירי. הסרטון מאפשר לבצע סיור וירטואלי בתוך הספינה, לפגוש את הלוחמים והלוחמות שמשרתים עליה, להפליג אל הים הפתוח ולשמוע הסברים (במבטא אוסטרלי חביב) על יכולותיה. הצפייה לא מומלצת לבעלי קיבה חלשה.

צניחה בסלואו-מושן

מתכננים לעשות צניחה חופשית? אולי שווה לכם לראות את הסרטון קודם ולבדוק אם אתם לא מתעלפים מפחד. הצבא הבריטי תיעד צניחה מגובה של 1,000 רגל, בו ניתן לראות את הלוחמים צונחים במעין סלואו-מושן שיגרום לכם להרגיש כאילו אתם מרחפים בעצמכם.

המטס הרוסי

כמובן שגם המעצמה הרוסית תצטרף לחגיגת ה-360, עם סרטון לא רע בכלל שמציג מטוס סוחוי-27 בחזרות למטס החגיגי של יום הניצחון הרוסי שחל מדי שנה ב-9 למאי. בסרטון ניתן לראות את הטייס ממריא, מתאמן לרקע יתר המטוסים ומבצע תמרונים מורכבים בעודו באוויר, בקלילות שבה אתם מעיפים מטוס נייר.