כדי להבין את העוצמה של מדינת ישראל צריך להתחיל בשני הסרטונים הבאים. הראשון מציג לנו תיעוד נדיר של חטיבת הנח"ל בלוחמת שטח בנוי במהלך מלחמת לבנון השנייה. איתי אנגל הצליח לתעד את הקרב מקרוב וניתן לשמוע ולראות את הירי כמו גם ההתקדמות השקולה וההצלחה. לא פחות חשוב ניתן לראות את המפקדים שנמצאים תמיד בראש ואת ההתגברות על היצירתיות של חיזבאללה.

פה ניתן לראות את ההתקדמות הקשה ברחובות של צפון הרצועה. שימו לב לציוד שחיילנו מוצאים בבתים אזרחיים כמו גם להתקדמות הזהירה ברחובות הצפופים.

מדינת ישראל מותקפת באופן תדיר על ידי ארגוני טרור שיעדם העיקרי הוא האזרחים. מדינת ישראל הפכה למתקדמת בתחום ההגנה האווירית ובסרטון הבא ניתן לראות את העוצמה יחד עם האנשים שעומדים תמיד על המשמר.

תחום נוסף שבו צה"ל ומדינת ישראל נחשבים למובילים זה המטוסים ללא טייס. הם אוספים מודיעין, מסיירים ועל פי פרסומים זרים גם יורים ומחסלים מחבלים. הכטב"מים כבר מזמן לא נמצאים בחזקתו הבלעדית של חיל האוויר וכיום ניתן למצוא אותם מסייעים גם לכוחות היבשה והים. בסרטון הבא ניתן לראות אותם בפעולה, באימון וגם את אלה שיצטרפו בעתיד הקרוב.

הסרטון הבא ממחיש את עוצמתו של חיל האוויר הישראלי. הכותרת שנתנו לזה בחו"ל היא "הדרך הישראלית להטיס F-15". לישראל מספר סוגים של המטוס כאשר טייסת אחת, הרעם, אמורה על פי פרסומים זרים להגיע עד איראן וחזרה. מה שהפך את הסרטון הזה ליחודי זה טייס שהצליח להנחית את המטוס שלו עם כנף אחת בלבד. כבוד.

מטוסי ה F-16 נחשבים לזרועו העיקרית של חיל האוויר ועל פי פרסומים זרים יש לנו 260 ציפורים כאלה. 102 מהם זה מטוסי הסופה שהגיעו לפה בשנות ה-2,000 ואמורים גם הם לטוס לאיראן. בסרטון הבא ניתן לראות, מבפנים ומבחוץ, את אותם מטוסים באימוני תקיפה וקרבות אוויר.

לא נהוג לדבר עליהם ואולי אין להם את ההילה של הלוחם אבל בלי המטוסים האלה מטוסי הקרב לא יגיעו רחוק. הטייסת הבינלאומית מפעילה מטוסי תדלוק, חלקם כבר בני 50, שבאופן די מסובך ומורכב מתדלקים באוויר את מטוסי הקרב ומסוקי הסער. כך זה נראה כפי שצולם במפגן יום העצמאות.

אין ספק שטנק המרכבה מסמל את עוצמתה של זרוע היבשה וצה"ל בכלל. מדובר באחד הטנקים המתקדמים בעולם. בסרטון הבא ניתן לראות אותם מתאמנים בכל חלקי הארץ מוכנים תמיד ליום פקודה.

וככה נראית הפעלה של הטנק מבפנים.

לא הרבה יודעים אבל מרבית הפעילות המבצעית של צה"ל מבוצעת על ידי חיל הים. "למעלה מ-80 אחוז", אמר לנו מפקד סטי"ל. הם תוקפים, משתלטים על ספינות הברחה ומבצעים פעילות חשאית עבור המודיעין והיחידות המיוחדות. קבלו את שייטת הסטי"לים בסרטון אימון מרשים למדי.

חיל הים מפעיל כמה עשרות כלי שיט מסוג דבורה, דבור ושלדג. הם בעצם אלה שמבצעים את פעילות הבט"ש ובכך שומרים עלינו מאזור הים. הם פועלים מול עזה וגם בסמוך לחופי לבנון, וגם עובדים צמוד עם אנשי הכוחות המיוחדים. כמו הסטי"ילים, גם הם נראים ממש טוב באימונים.

כנציגי הכוחות המיוחדים קבלו את שייטת 13. מבחינתנו אין ספק שמדובר ביחידה הכי פוטוגנית שעובדת מאוד קשה מבלי שנדע איפה ולמה. בסרטון הבא ניתן לראות אותם על ספינות מיוחדות, קופצים ממסוקים לים בימים קרים ועושים את מה שהם יודעים הכי טוב.

שיהיה לנו שבוע שקט.

 >> וכך נראית עוצמה אמריקאית