הרגע הזה שחייל מקפיץ כדור טוב יותר משחקנים בליגת העל. וואו! Tal Ben Yosef

Posted by ‎חיילים מצייצים‎ on Friday, September 4, 2015

החבר'ה בפלוגת הצנחנים מכנים אותו "ערן זהבי האנגלי", הם טוענים שהוא בקלות יכול לשחק בליגת העל הישראלית ושאפילו מסי הגדול לא מסוגל ללהטט בכדור כמוהו. תכירו את הלוחם שמשגע את הרשת: איתן אלטמן, חייל בודד מאנגליה, בן 20 שהספיק לככב בשני גמרים של ליגת האלופות ולתת שואו ענק מול עשרות אלפי האוהדים.

לפני כשבועיים, בלי שכלל התכוון לכך, אלטמן הפך לכוכב רשת כאשר תועד בסרטון על ידי חברו לפלוגה בגדס"ר, טל בן יוסף, כשהוא מקפיץ כדורגל באופן מדהים למדי. "אין דברים כאלה, חבל על הזמן. הוא מסוגל להקפיץ את הכדור בצורה שגרמה לכולנו להיות בהלם. אפילו שחקני כדורגל מובילים בעולם לא מסוגלים להגיע לרמה הזו", סיפר בן יוסף לחבריו, "הוא פשוט אומן בהקפצת כדור והכי מצחיק, שהוא בכלל שונא כדורגל. כל פעם שאנחנו סוגרים שבת בבסיס הוא לוקח כדורגל ומקפיץ את היכולות שלו לגבהים חדשים".

צנחן מקפיץ כדור (צילום: באדיבות המצולם)
"התחלתי להתאמן כל יום במשך שעתיים ולפעמים יותר" | צילום: באדיבות המצולם

אלטמן נולד לאם ישראלית ולאב אנגלי, שניהם מתגוררים בלונדון. בילדותו, הוא אהב כדורגל, שיחק בקבוצות ילדים והלך לצפות במשחקים בליגה האנגלית. בגיל 13 חלה התפנית - הוא צפה ביויטיוב בסרטון של כמה צעירים שמקפיצים כדורגל בווירטואוזיות מדהימה והחליט שזה מה שהוא רוצה לעשות.

"זה הדליק אותי. ראיתי קומונה כזו של צעירים שמקפיצים כדורים ברמת תחכום גבוהה, אז אמרתי לעצמי שגם אני יכול והתחלתי להתאמן כל יום במשך שעתיים ולפעמים יותר", שחזר אלטמן בשיחה עם חבר לפלוגה, "בהתחלה זה מאתגר, אבל אחר כך זה יכול לשעמם את מי שצופה בך. אבל המטרה שלי זה כל הזמן לשדרג את היכולות שלי לרמה גבוהה יותר כדי לגרום הנאה לצופים. העניין זה לא כמה זמן אתה מקפיץ את הכדור, אלא רמת היכולת שלך להפתיע כל פעם בתרגיל חדש שירתק את הצופים אליך".

צנחן מקפיץ כדור (צילום: באדיבות המצולם)
"זה ממש לא שייך למשחק כדורגל, זו אמנות בפני עצמה" | צילום: באדיבות המצולם

אלטמן, נבחר כמה פעמים לשפוט בתחרויות בינלאומיות להקפצת כדורים. "אני לא אדם תחרותי בטבעי, הוזמנתי להשתתף אבל העדפתי לשפוט. ההחלטה לבחור בי כשופט נבעה מכך שראו את הסרטונים שלי והבינו שיש לי ידע והתמקצעות בתחום", סיפר אלטמן לחבריו.

השיא מבחינתו היה כאשר הוזמן פעמיים להופיע בגמרי ליגת האלופות - באיצטדיון ה'ברנבאו' במדריד 2010 לפני תחילת המשחק ובהפסקה באיצטדיון 'וומבלי' באנגליה: "זו חוויה מרגשת להופיע בפני עשרות אלפי אנשים. הקטע הוא שאני בכלל לא אוהב כדורגל, שמבחינתי מה שאני עושה זה ממש לא שייך למשחק כדורגל, זו אמנות בפני עצמה".

לפני כשנה וחצי, אלטמן עלה לישראל והתגייס לצנחנים. חבריו מספרים על לוחם מוערך מאוד, שלא נרתע מלבצע משימות מורכבות. "אני מת על הצבא, אוהב את מה שאני עושה, אוהב את החבר'ה. פעם הייתי מתאמן שעתיים ביום, אבל בגלל הצבא כבר בקושי יוצא לי להתאמן, רק בסופי שבוע ורק לזמן קצר מאוד", הוא הסביר לחבריו.

אלטמן היה מופתע מאוד מאלפי הגולשים שהגיבו וצפו בסרטון ששיתף חברו בעמוד הפייסבוק 'חיילים מצייצים'. "כולם חשבו שאני שחקן כדורגל אבל אני ממש רחוק מזה. אני שמח שזכיתי לחשיפה בישראל ועל המחמאות ושעשיתי כיף והנאה לגולשים ולחיילים", הוא סיפר לחבריו.

במהלך חג ראש השנה, אלטמן טס לבקר את בני משפחתו באנגליה, אותם לא ראה כשנה. הוא מתכנן להמשיך להקפיץ כדור כמו מקצוען עד שיסיים את שירותו.

עוד ב- פז"ם: