בראיון לדיפנס ניוז אמר תא"ל עמיקם נורקין שחיל האוויר מתכנן להגדיל פי 10 את מספר המטרות שמטוסי החיל ישמידו במלחמות עתידיות, זאת בכדי לקצר את משך המערכה. על פי נורקין, היעדים יושגו באמצעות שימוש מסיבי בכוח אווירי בעל יכולות פגיעה מדויקת במטרות. כבר היום משמש חיל האוויר כזרוע תגובה מידית של צה"ל וכזו שצפויה לתקוף במקומות אחרים. דבריו של תא"ל נורקין הביאו אותנו להקדיש את פינת הסרטונים למוניטין התקיפות של חיל האוויר. אם כך זה נראה היום, הכפילו את זה בעשר ודמיינו איך זה ייראה אז.

הסרטון הראשון מציג איך נראים בסיסי חיל האוויר כאשר הזרוע יוצאת למתקפה. ההמראות של מטוסי הסופה והרעם, מטוסי התדלוק שמסייעים לתוקפים וכמובן מסוקי הקרב שנושאים בנטל. הסרטון שמתחיל בהמראות מרשימות מסתיים בתקיפות קטלניות.

לפני שנמשיך לסרטוני התקיפה עצמם, קבלו את "דילמת התוקף". ספק גדול אם יש עוד הרבה חילות אוויר בעולם שמתייחסים לנזק המשני כמו בחיל האוויר. מדובר בחלק ראשון מסדרה שצילם חיים הכט במלחמת לבנון השנייה בצורה שרק הוא יודע לעשות. בסרטון ניתן לראות את הטייסים כשהם מתראיינים ברגע הנחיתה ומשתפים באופן נדיר את התחושות שלהם. וכמו שהכט פתח את הסדרה, הוא הגיע לבסיס של חיל האוויר כי זו התרופה הכי טובה לתחושות הקשות.

סרטון התקיפה הזה נראה כמו סרט מתח של ממש. זה נפתח בשיגור רקטות לכיוון ישראל וממשיך במרדף אחרי המשגר שבורח על אופנוע. בזכות היכולות הבחור נמצא תחת מעקב רצוף שמסתיים כמובן בפיצוץ המבנה בו חשב שהוא יכול להסתתר.

בסרטון הבא, שצולם במהלך מבצע עופרת יצוקה, ניתן לראות תקיפה מדויקת של משגרים תת קרקעיים ברצועת הזה. כפי שניתן לראות לדיוק פה יש חשיבות גבוהה משום שהחברה מהחמאס מיקמו את המשגרים בתוך שכונת מגורים, מטרים ספורים מבתי התושבים.

אין ספק שתקיפה אווירית, ולא משנה מי המותקף, זה דבר קטלני ואף אכזרי. ועדיין צפייה בפיצוצים ליליים נראית כמו מחזה מרשים במיוחד.

שימו לב לסרטון הבא שצולם במהלך מלחמת לבנון השנייה. מסוק קרב של חיל האוויר מזהה שיגור של רקטות לעבר מדינת ישראל. הטייס מעביר את נקודות הציון למי שצריך וזמן קצר לאחר מכן מגיע הפיצוץ הגדול. כפי שניתן לראות גם כאן ממקמים את המשגרים בסמוך לבתי התושבים.

קבלו סרטון שמסכם את תקיפת המשגרים במלחמת לבנון השנייה. הפיצוצים מרשימים וכך גם הפגיעות המדויקות במטרה. במהלך הסרטון ניתן לראות כיצד חיזבאללה ניסה להטעות את טייסי חיל האוויר ולהסתיר את המשגרים כשהם מוקפים בעצים מכל הכיוונים. זה לא עזר להם.

מדינת ישראל רכשה את מטוסי הרעם, שפועלים מבסיס חצרים במסגרת טייסת הפטישים, בכדי להתמודד עם האיום האיראני. אז לשם הם עדיין לא הגיעו אבל כפי שניתן לראות לא חסרה להם עבודה.

למערך מסוקי הקרב חלק נכבד ביכולות של חיל האוויר. קבלו את טייסת מגע הקסם, אפאצ'י, כפי שהוצגה על ידי חדשות 2 במהלך מלחמת לבנון השנייה. כבר בתחילת הכתבה ניתן לראות אותם מחפים מהאוויר על פינוי חיילים פצועים, תוקפים שלל מטרות והכל בשילוב קטעים של מפגן אווירי מרשים.

את האקשן האווירי נסיים בקצב מהיר. ההמראות הטיסה אל היעד וכמובן שגם מקבץ של פיצוצים על הקרקע. כל זה בשילוב מוזיקה טובה במיוחד נותן לנו, מי יודע אולי גם לאויבינו שצופים בפינה, טעימה קטנה מהצפוי לבוא.

שיהיה לנו שבוע שקט!

>> זה לא באמת מטוס קרב: טעויות צבאיות בסרטים הוליוודיים