כמעט כמו אפוד או נשק - אפשר לומר שמצלמת הקסדה הפכה להיות חלק בלתי נפרד מהפק"ל של כמעט כל חייל קרבי כיום. הרשת מוצפת בסרטונים שצולמו במצלמות אקסטרים כדוגמת Go Pro כמעט מכל צבאות העולם, ואלו מספקים לנו הצצה בזווית מיוחדת לסיטואציות שלרובנו לפחות, לא יצא לקחת בהן חלק.

הסרטון הבא מגיע אלינו היישר מאוקראינה, שם הלוחמים הציבו את המצלמה על קצה התותח של הטנק וניסו לתת ללא-שריונרים שבינינו, את התחושה של נהיגה וירי בטנק. האמת? הצליחו לא רע בכלל.

אי אפשר בלי הצצה לקוקפיט: והפעם, המראה מעל נושאת מטוסים בחיל הים האמריקאי.

הסרטון הבא מציג תרגיל של יחידת הצנחנים הדיוויזיה המוטסת ה-82 בצבא ארצות הברית, והוא צולם ממטוסי התובלה C-17 ו-C-130 הרקולס.

אם אתם מפנטזים על חופשה, אולי שווה לכם להציץ בסרטון הבא, שמציג חיילים מהצבא האיטלקי במהלך טיפוס על האלפים האיטלקיים. 

אין ספק שהסרטון הבא מצליח להעביר את התחושה של לקחת חלק במארב בצורה די מציאותית – אולי זה בזכות הקללות העסיסיות שנפלטות ללוחמים האמריקאים שמצולמים במהלך מארב, אבל אולי זו פשוט הזווית שגורמת לנו להרגיש קצת בסרט.

הסרטון הבא מתעד את הכוחות המיוחדים של נורבגיה, שיודעים לפעול בכל מזג אוויר, בדגש על בתנאי קור קיצוניים.

גם צה"ל סיפק לנו הצצה בסגנון גו-פרו, והפעם למעצר של יחידת המסתערבים דובדבן לאור יום. לאחרונה, הוכפפה יחידת דובדבן לחטיבת הקומנדו החדשה שהוקמה בצה"ל.

לאור יום: כך לוחמי יחידת דובדבן מבצעים מעצר

Posted by ‎צה"ל - צבא ההגנה לישראל‎ on Thursday, December 24, 2015

גם חיל הים נתן לנו הצצה לבוחן חובל, מבחן כשירות פיזי שעובר כל חניך בקורס חובלים וכולל ריצה ביבשה ובמים, טיפוס על חבל ועוד.

בוקר חם בקורס חובלים: צפו בצוערים בבוחן חובל

Posted by ‎Israeli Navy זרוע הים‎ on Saturday, February 13, 2016