אין תמונה
אומץ אמיתי. החייל יוצא מהמחסה כדי למשוך אליו את האש

כל חייל קרבי יודע שיבוא היום והוא עלול להיתקל בסיטואציה בלתי אפשרית בה הוא יידרש למעשי גבורה ואומץ לנוכח אש האויב. במקרה של החייל בסרטון הבא, הקרב אליו הוא וחבריו לחוליה נקלעו אליו היה קרב קשה באחד המחוזות האלימים יותר באפגניסטן.

בסרטון, שצולם באמצעות מצלמת הקסדה של החייל ללא השם, ניתן לראות איך החייל מנהל קרב יריות עם לוחמי הטאליבן הצולפים בו ובחיילים האחרים באמצעות מכונת ירייה. החייל, שהבין שהחוליה שלו נמצאת במיקום מסוכן, זנח את המחסה שלו כדי למשוך את האש לעברו ולתת לחיילים האחרים זמן להימלט ולמצוא מיקום אסטרטגי יותר.

הטאליבן לא נשארו חייבים - ופגעו בחייל ארבע פעמים. בתיאור בעמוד הסרטון ביוטיוב החייל מתאר מה שקרה לו אחרי שנפגע: "מצלמת הקסדה שלי מתה והצלחתי לרדת מההר לבדי. נפגעתי בצד של הקסדה וביד, וגם המטול שלי נפגע. הצלחתי להרים את הרובה, אבל במטול היה חור של 7.62 מ"מ והוא לא היה שמיש יותר".

הסרטון הגיע כמעט ל-13 מיליון צפיות ביוטיוב, כשהתגובות נעות בין "למה האידיוט עזב את המחסה?!" ו"זה לא אמיתי!" לבין "תקראו מה שכתוב - הוא עשה את זה כדי להציל את החברים שלו!". לפי הדיווח ב-Gawker, הסרטון הוא חלק מתיעוד יומיומי של המלחמה באפגניסטן.

>> צפו: פגיעת צלף מדויקת תוך 2 שניות