הכלבה לולה (צילום: חטיבת דוברות המשטרה)
נתפס בזכות הכלבה הלולה. צפו בה חושפת אמצעי לחימה בהמשך הכתבה | צילום: חטיבת דוברות המשטרה

לולה, כלבה בת שלוש מסוג רועה גרמני, היא מומחית לא קטנה באיתור אמצעי לחימה. היא יודעת לזהות רובים, טילים, תתי מקלע, אקדחים, מחסניות, כדורים, לבנות חבלה, רימוני רסס, מטעני חבלה מוכנים להפעלה, והרשימה עוד ארוכה.

ביחידת הכלבנים של משטרת המחוז הדרומי לולה היא לא פחות מסלב. חוש הריח המפותח שלה עזר לה למצוא עשרות סליקים של אמצעי לחימה במקומות מדבריים (באדמה, במערות, בוואדיות וסליקים, במרתפים ביתיים ובמקלטים), ובעזרתה הצליחו להפליל לא מעט עבריינים בכירים בתחום הסחר בנשק.

"היא נחשבת לכלבה מהטובות במשטרת ישראל", מספרים עליה במשטרה. "יש לה חוש מפותח מאוד לאתר נשקים ולהפריד בין ריחות שונים כדי לאתר אותם, דבר שלא מובן מאליו ויש אותו לכלבים בודדים ביותר בארץ".

הכלבה לולה (צילום: חטיבת דוברות המשטרה)
העבריינים מחביאים - לולה מוצאת | צילום: חטיבת דוברות המשטרה

השבוע לולה שוב הוכיחה את כישוריה כאשר היא הגיעה עם שוטר כלבן לישוב ביר הדאג', שנחשב לאחד הישובים המסוכנים בישראל,  ואיתרה כמה אקדחים ומחסניות  וחמש פלטות חשיש שהוחבאו  עמוק באחת המגירות בבית ארעי.

כמה שעות לאחר מכן הכלבה לולה שוגרה למשימה מורכבת יותר בישוב שגב שלום. לולה התחילה להתרוצץ בשטח מדברי ושומם, התבייתה אחרי כמה שניות על אחת הגבעות, החלה לנבוח ולאחר מכן במשך כמה שניות לחפור עמוק באדמה. הכלבן שהגיע עמה גילה באדמה בה חפרה תת מקלע מסוג 'קלב גוסטאב' שהוחבא ושתי מחסניות. "העבריינים היו מאוד מופתעים כאשר היא מצאה את הרובים והאקדחים", הסביר גורם במשטרה.

ומה מקבלת לולה אחרי כל מבצע כזה? ממתק בדמות עצם ועוגייה והרבה מאוד לייקים בפייסבוק.