הבצורת בחשיש בישראל וסגירת מאות מעבדות הידרו ברחבי הארץ על ידי המשטרה, מעודדת את סוחרי הסמים מהפזורה הבדואית בנגב לנסות ולהבריח חשיש ממצרים בכדי לספק את הביקוש הגבוה לסם. המכשול הפיזי שהוקם בגבול אילת, גדר "שעון חול", מביאה לסיכול הרוב המוחלט של ההברחות, ואם זה לא הופך את התהליך למורכב מספיק, חיילים משני צדי הגבול מאבטחים את האזור כדי למנוע כל אפשרות של חדירות חוליות מחבלים לארץ. הלוחמים בגבול לא מהססים לירות לעבר כל מי שמעז להתקרב לאזור הגדר או לנסות לפרוץ אותה, כך שההברחה הפכה לסכנת חיים של ממש. למרות כל זה, סוחרי הסמים לא מהססים וממשיכים לסכן את חייהם בניסיונות הברחה.

אתמול בלילה התקבל מידע על הברחת סמים גדולה ממצרים לישראל של כ-125 ק"ג חשיש בשווי של כ-13 מיליון שקל. לוחמי יחידת מג"ן (מודיעין גבולות נגב) ומסתערבי מג"ב, בליווי מסוק משטרתי, עקבו אחר שני סוחרי סמים שעשו את דרכם מכיוון הר שגיא לנגב. השניים, צעירים בשנות העשרים לחייהם העמיסו לתוך ג'יפ מאות סוליות חשיש והחלו בנסיעתם. לוחמי מג"ן וימ"ס ארבו לשניים, וכשאלה הבחינו בהם ובמסוק שריחף מעליהם, ניסו להימלט ולברוח עם הסחורה היקרה.

>> מכורים לפז"ם? כך תקבלו את הידיעות ישר לסלולר

המבריחים הבינו שלא יצליחו לחמוק מהכוחות, עצרו בנקודה מסוימת בשולי הדרך והחלו להבעיר את הג'יפ כדי להעלים את הראיות ולמנוע את האפשרות שהם יישבו בכלא שנים ארוכות. לרוע מזלם, אחד הסוחרים נלכד בתוך הג'יפ והחל לבעור.

הסמים שנמצאו ברכב הבוער (צילום: דוברות המשטרה)
הסמים שנמצאו ברכב הבוער | צילום: דוברות המשטרה

לוחמי מג"ן שלפו אמצעי כיבוי שהיו ברשותם והצליחו במאמץ רב לכבות את הג'יפ הבוער, תוך כדי שהם מחלצים את סוחר הסמים שנכווה במצב קשה וכן שולפים מתוכו 40 ק"ג חשיש, בשווי של כארבעה מיליון שקלים. הסוחר שנכווה קשות הועבר לטיפול בבית החולים 'סורוקה' וחברו נעצר ונלקח לחקירה.

"היה חשוב לנו לחלץ את הסוחר שנלכד בתוך האש ולהציל את חייו. יש לנו ציוד לכיבוי אש באופן קבוע, כי כבר נתקלנו בעבר בתופעה של סוחרי סמים שמנסים להצית כלי רכב עם חשיש כשהם נתקלים בנו במטרה להעלים ראיות", סיכם בכיר ביחידת מג"ן.

עוד ב- פז"ם: