כמו חיילים בודדים אחרים, גם דוד גולצוויג, לוחם בשריון, לא ראה את אמא שלו כבר שנה וחצי, כשהקורונה שיבשה את החופשות מהצבא והאפשרות לטוס ולבקר את המשפחה.

לאחרונה כשהמצב סוף סוף אפשר זאת, הוא טס חצי עולם עד לצ'ילה והכין לאמו הפתעה גדולה, כשהתחפש לשליח פרחים שהגיע אל הבית. זה עבד מושלם כשהיא מסרה לו בטבעיות את הטיפ ואז בנה הסיר את קסדת האופנוע לתדהמתה הרבה.

כמובן שהכל תועד בסרטון מרגש. ב"חדשות הבוקר" סיפרו החייל ואמו לניב רסקין בשיחה מצ'ילה על ההפתעה המוצלחת והאיחוד המרגש.

החייל הבודד התחפש לשליח והפתיע את אמו בצ'ילה (צילום: מתוך "חדשות הבוקר" , קשת 12)
"לא יכולתי להאמין, חשבתי שזה חלום". האיחוד המרגש | צילום: מתוך "חדשות הבוקר" , קשת 12

"בדיוק סיימתי מסלול בצבא", סיפר דוד, "דיברתי עם המפקדים שאני מזמן כבר רוצה להפתיע את המשפחה וסידרנו את הטיסה. אנחנו ארבעה אחים ושיתפתי את אחד מהם בהפתעה שאני מתכנן כבר חודשים. הוא דאג לאסוף אותי משדה התעופה ולקנות את הפרחים".

"לא יכולתי להאמין, חשבתי שזה חלום", סיפרה קארן אמו של דוד על ההפתעה של בנה החייל. "זו הייתה הפתעה גדולה, שלושה ימים לפני דיברנו והוא לא אמר כלום, לא היה לי מושג שהוא הולך להפתיע".

הבן החייל הוסיף: "אני חושב שההפתעה הזו היא המתנה הכי טובה לאמא, מגיע לה. שנה וחצי לא התראינו ומאוד התגעגענו".

דוד המשרת כלוחם בפלס"ר 7, היחידה הרגלית המובחרת של חיל השריון, מרוצה מאוד מהחוויה בארץ עד כה.

ההפתעה של החייל (צילום: מתוך "חדשות הבוקר" , קשת 12)
הסוואה מושלמת. דוד כ"שליח פרחים" | צילום: מתוך "חדשות הבוקר" , קשת 12

"זה שאני חייל בודד זה לא אומר שאני נתקל בקשיים מוגזמים. הצוות שלי ביחידה עוטף אותי. יש כל כך הרבה תמיכה, אנשים כל כך עוזרים, יש המון אנשים שמוכנים לעזור לחיילים בודדים ואני מקבל כל כך הרבה מכל מי שאני פוגש".

לאמו מן הסתם המרחק והדאגה מאוד לא פשוטים. "כשהוא רצה להתגייס התנגדתי, רציתי שיסיים את הלימודים. אבל עכשיו אני רואה כמה הוא שמח מהשירות אז גם אני שמחה".

דוד סיפר על התוכניות שלו לעתיד ואמר: "אין שום ספק שהארץ היא הבית והמקום שלנו. אחרי השחרור אני מקווה ללמוד ולהמשיך את חיי בישראל". אמו נשאלה אם גם היא תעשה עלייה בעקבות בנה והשיבה: "אין לדעת, רק השם יודע מה מצפה לנו".

השניים ימשיכו לבלות ביחד בשלושת השבועות הקרובים, עד שדוד יחזור לארץ ולצבא. צפו בראיון המלא.

דוד במדי צה''ל (צילום: מתוך "חדשות הבוקר" , קשת 12)
"לא נתקל בקשיים מוגזמים". דוד בבסיס | צילום: מתוך "חדשות הבוקר" , קשת 12