עסקה משמעותית לחברת BlueBird הישראלית שתספק 150 מטוסים ללא טייס לכוחות מיוחדים של מדינה אירופית ששמה לא פורסם בסכום שמוערך בהיקף של כמה עשרות מיליוני יורו, כך על פי פרסומים זרים. 

  החברה שעובדת גם עם צה"ל, תספק לאירופים שני סוגי כלי טיס לא מאוישים אותם היא מייצרת. ThunderB VTOL - ששוקל 32 קילוגרם אך למרות גודלו מיוחסות לו יכולות של כלים גדולים בהרבה, בין השאר לסיור ואיסוף מודיעין. 

על פי הפרסומים יכול המל"ט לשהות באוויר 24 שעות ברציפות ולהגיע לגובה של כ-1,000 מטרים. ניתן לשלוט בו מעמדה במרחק 150 קילומטרים ולהכווין בעזרתו חימוש מונחה. מתחת לכנפיים שלו ניתן להרכיב מה שמוגדר כ"פריטים קטנים" להצנחה, יתכן שגם חימוש.

 הכטב"מ השני שנרכש על ידי אותה מדינה נקרא WanderB המזכיר את הרוכב שמיים המוכר מצה"ל. הוא שוקל 13 קילוגרם בלבד, יכול לשהות באוויר עד שעתיים וחצי ולעלות לגובה של 1,000 מטרים כדי לאפשר מה שמכונה "תצפית מעבר לגבעה".

הכטב"מים נבחרו אחרי שנבחנו תקופה ארוכה כולל במה שהוגדר כ"סביבה קשוחה" בה הוכחו כאמינים. לדברי מפקד הכוחות המיוחדים באותה מדינה,  "הרכש החדש יביא יכולות מודיעין ומעקב מתקדמות ואמינות ורכישת מטרות, כדי להתמודד עם אתגרי שדה הקרב המודרני".

עוד אמר אותו קצין שהם יסייעו באופן משמעותי לצוותים קטנים בכוחות המיוחדים. כלי הטיס מתוצרת החברה צברו כבר סדר גודל של  למעלה מ-52 אלף שעות טיסה מאז שנת 2006. 

בשנים האחרונות צבאות רבים רוכשים מטוסים ללא טייס מתוצרת ישראל בהן הודו ולאחרונה גם מרוקו. בשנה שעברה דווח על כלי טיס מתוצרת ישראל שהופל בשמי טריפולי שבלוב במהלך הקרבות שם והגיע לכוחות הנאמנים לטורקיה, ככל הנראה דרך מדינה שלישית שרכשה אותו.