חייל וכלב במכתש רמון (צילום: תיקי עוזר)
זריחה, מכתש רמון. רגע אחד קסום | צילום: תיקי עוזר

תיקי עוזר, תושבת מצפה רמון, אוהבת לצלם צילומי טבע באזור מצפה רמון והערבה. היא מתעוררת לרוב עם הזריחה כאשר חלק גדול מבעלי החיים עדיין לא ניעורו משנתם או עושים את רגעיהם הראשונים ביום החדש, תופסת מיקום באחד האזורים במצפה ומכתש רמון, וממתינה בשקט להזדמנות לתעד רגעים מיוחדים.

את התמונות היא דואגת להעלות לאתר הפייסבוק שלה וזוכה לתגובות רבות של גולשים. "אני אוהבת להתעורר עם הזריחה ולצלם את המדבר", היא מספרת. "אני הצלמת המקומית היחידה באזור ולפעמים אני מתעדת אירועים מרגשים שרק באזור הזה אפשר לראות".

חייל וכלב במכתש רמון (צילום: תיקי עוזר)
הם לא מכירים, אבל החיבור היה מיידי | צילום: תיקי עוזר

חייל וכלב במכתש רמון (צילום: תיקי עוזר)
תכף כל אחד יילך לדרכו, אבל הרגע יישאר | צילום: תיקי עוזר

השבוע, כאשר צעדה עוזר לכיוון המכתש בשעת הזריחה, היא נתקלה בקבוצה של חיילי צנחנים שעצרו לכמה דקות של מנוחה בדרך לבסיס וקיבלו הרצאה על המכתש. אחד החיילים הביט לעבר המכתש – כשלפתע כלב של אחד התושבים ביישוב הגיע אליו וכשכש בזנבו. הכלב קפץ בחמימות לעבר החייל שעמד, וזה ליטף אותו והתיישב על צוק המשקיף לעבר המכתש. בשלב מסוים הכלב הידידותי התיישב גם הוא לצד החייל. החייל ליטף אותו, והכלב הושיט לו את רגלו כאות תודה.

עוזר הייתה שם כדי לתעד את הרגע המיוחד בין הכלב והחייל, והעלתה את סדרת התמונות לדף הפייסבוק שלה. מאות גולשים צפו בתמונות והתרגשו.

"בין החייל לבין הכלב היה חיבור מיידי. הכלב שיחק עם החייל, והמתנתי לראות מה יקרה. כשראיתי את החייל יושב על הצוק, מחבק את הכלב ומלטף אותו והכלב מחזיר לו במתן יד זה ריגש אותי מאוד", שחזרה עוזר. "זו הייתה תמונת היום שלי שהכי ריגשה אותי. זה היה ממש משהו מיוחד שהייתי חייבת לשתף".

יש לכם תמונות יפות משלכם של חיילים? נשמח אם תשלחו לנו ל-pzm@mako.co.il