לפני כ-4 שנים בזמן שירותם הצבאי פיתחו החברים אמיר מורדוב ועידן בן משה בני ה-25 את אפליקציית "אלוף המקראות" – טריוויה חינמית עם שאלות בהתאם לחומר הלימוד בקורסי המפקדים בצה"ל, בנושא היסטוריית עם ישראל. היא נועדה לשים בצד את הספרים העבים ולאפשר לחיילים ללמוד למבחנים בדרך פשוטה, חכמה ונוחה.

הפרויקט התקבל באהדה, זכה בפרס אגף הטכנולוגיה בצה"ל ועכשיו, אחרי בקשות של חיילים לעדכן את האפליקציה, החליטו היזמים הצעירים לצאת בגרסה משופרת עבור מפקדי העתיד של צה"ל. "חיילים פנו אלינו דרך האפליקציה וביקשו לעדכן", סיפר מורדוב, כיום סטודנט למנהל עסקים באוניברסיטת בן גוריון. "השותף שלי עידן שבדיוק משתחרר ואני צירפנו אלינו עוד שני אנשי צוות ויצאנו לדרך".

 

בן משה (מימין) ומורדוב
בן משה (מימין) ומורדוב | צילום:

מלבד מנהל הפרויקט מורדוב, לשעבר סגן מפקד פלוגה בהכנה לקצונה ובן משה, לשעבר ראש צוות תוכנה בצה''ל, לפרויקט צורפו גם חבריהם מבית הספר התיכון בראשון לציון, מפתחי התוכנה עדן בן דוד (ששירת כטכנאי קשר בחיל התקשוב) והראל גלברג (תכניתן צבאי לשעבר).

"כל אחד מהחברים בצוות תפס תחום אחר שקשור בדרך כזו או אחרת לשירות שלו בצה"ל", מסביר מורדוב, "עבדנו על זה 3 חודשים, עשינו בירורים מה השתנה מתוכן בה"ד 1 שאנחנו מכירים, דיברנו עם צוערים שאנחנו, אפילו פנינו לכאלה שפגשנו בנסיעות ברכבת".

כאמור, מדובר על אפליקציה חינמית, יוזמה פרטית המופעלת על ידי החברים שצוינו וזכתה להערכה רבה גם בצבא. "עכשיו לקראת קורס קצינים נוסף שיפתח בחודש מאי הקרוב אנחנו עולים לאוויר עם פיצ'רים חדשים, שהמהות היא למידה כיפית ולא משעממת, ממשחק של אחד נגד השני ועד קהילה ברשת של בה"ד 1. החומר באפליקציה רלוונטי גם לקורס מכ"ים וקורס מש"קיות חינוך", מסכמים מפתחי האפליקציה "אלוף המקראות", שזמינה כעת להורדה בחנויות האפליקציות השונות.